Wójt Nędzy odznaczona przez Polski Związek Emerytów

0

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów nadał Wójt Gminy Nędza Annie Iskale złotą odznakę honorową.

 

- reklama -

 

 

Odznaczenie wręczono w Nędzy podczas spotkania z okazji Dnia Seniora. – Pani wójt o odznace nie wie, to ma być niespodzianka – mówiła tuż przed rozpoczęciem imprezy przewodnicząca koła emerytów w Nędzy Eleonora Czekała. – Chcemy pani wójt podziękować za to, że zawsze nas wspiera. W każdej chwili możemy na nią liczyć – podkreślała przewodnicząca koła w Nędzy.

 

Na imprezie z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który przypada 20 października, w Nędzy bawiła się około setka osób. Pani Teresa Kasperczyk do koła emerytów w Nędzy należy od pół roku. – Na spotkania przychodzę z wielką przyjemnością, staram się być aktywna – podkreślała pani Teresa. Wspomina z żalem, że nie miała możliwości pójść na studia, więc spotkania w kole emerytów oraz na uniwersytecie III wieku, który rozpoczyna w Nędzy swoją działalność, traktuje jako możliwość rozwoju, dokształcenia się i jak mówi "rozwinięcia skrzydeł" . – Szczególnie mi zależy na poduczeniu się języka niemieckiego, bo mam rodzinę na zachodzie. Ale nie tylko, chcę się nauczyć nowych rzeczy, chcę pojeździć na wycieczki, pozwiedzać trochę świata. A co, chcę sobie jeszcze trochę umilić życie – mówiła pani Teresa.

 

Pan Zygfryd Wadula przychodzi na spotkania koła emerytów, bo jak mówi, są doskonałym lekarstwem na nudę. – Żeby nie siedzieć cały czas w domu! Pobawimy się, pośpiewamy, porozmawiamy. Jak się człowiek spotka z innymi, to od razu zapomina o tym, co jest złe – przyznał pan Zygfryd.

 

– Nasi seniorzy są tak aktywni, tak zaangażowani, tak pełni życia, że młodzi mogliby się od nich uczyć! – mówiła wójt Nędzy Anna Iskała. Wicestarostę Andrzeja Chroboczka, który jest mieszkańcem Nędzy, aktywnie działające w gminie organizacje seniorów bardzo cieszą. – Bo jak dobrze pójdzie, to za 10 lat do nich dołączę – uśmiechał się wicestarosta. – Wszystkie te działania, zarówno te dla seniorów, ale też organizowane przez nich samych, bardzo dobrze służą lokalnej społeczności. To się chwali – mówił wicestarosta.

 

Dla seniorów w Nędzy z okazji ich dnia wystąpili jak zawsze rewelacyjni młodzi tancerze z zespołu "Łężczok" z Zawady Książęcej.

 

O tym, że Nędza ma bardzo aktywnych seniorów, wiadomo nie od dziś. O powołaniu Uniwersytetu III Wieku seniorzy z Nędzy myśleli już od dawna. – Po co mamy jeździć poza gminę, skoro możemy mieć taki uniwersytet na miejscu – stwierdza przewodnicząca nędzańskiego koła emerytów Eleonora Czekała.

 

Uniwersytet III Wieku w Nędzy będzie działał pod egidą Gminnego Centrum Kultury. 7 listopada odbędzie się jego uroczysta inauguracja. Język niemiecki, angielski i kurs komputerowy – na te trzy punkty programu seniorzy czekają najbardziej niecierpliwie. Będą też spotkania z ekspertami i pasjonatami, ćwiczenia ruchowe, aerobik.

 

Zajęcia na uniwersytecie miałyby się odbywać w piątki, prawdopodobnie dwa raz w miesiącu, w sali pod GCK przy ul. Strażackiej. Przyjść może każdy.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here