
We wrześniu po raz czwarty ogłoszony został ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczo – ekologicznej pt. „Jesienne drzewo”.
Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia uczęszczające do przedszkola z całej Polski.
Celem konkursu było wdrażanie do proekologicznych zachowań, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych.
W ramach konkursu nadeszło ponad 480 bardzo ciekawych i barwnych prac z całej Polski. Wszystkie prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. W większości prac wykorzystano materiały ekologiczne oraz wtórne.
Dnia 30 października 2014 roku powołana przez organizatora komisja konkursowa w składzie:
• Róża Burek – dyrektor Przedszkola nr 24
• Paulina Solich – nauczyciel plastyki
• Małgorzata Krawiec – przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa – Urzędu Miasta Racibórz
bardzo wnikliwie i rzetelnie oceniła prace biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę, ilość włożonej pracy oraz ciekawy dobór materiałów ekologicznych i wtórnych.
Przed Komisją Konkursową postawione zostało niełatwe zadanie, gdyż każda praca miała w sobie coś pięknego i oryginalnego. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się wyłonić 4 prace zwycięskie oraz dodatkowo wyróżnić 6 prac.
Laureatami zostali:
• I miejsce – Filip Popardowski z Nowego Sącza
• II miejsce – Jurek Szornel z Warszawy
• III miejsce – Martyna Walkiewicz z Nałęczowa oraz Lena Mańkowska-Siedlce
Wyróżnienia zdobyli:
• Gabrysia Bujalska z Warszawy
• Martyna Osadnik z Rudy Śląskiej
• Karolina Sosna z Krakowa
• Monika Bagłaj z Marklowic
• Hanna Chmielewska z Namysłowa
• Aleksandra Mrowca z Chełmska Śląskiego.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia pozostałych prac, które znajdziemy na stronie internetowej Przedszkola nr 24 (www.p24.raciborz.com.pl) w zakładce: galeria.
Opr. Dominika Kamalla





![Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie [ZDJĘCIA] Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/warsztatownia-magdaleny-franicy.jpg)
![Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/rck-wizyta-studyjna.jpg)
![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)



![Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku [ZDJĘCIA] Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/pttk-lysica-1-1.jpg)


![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)





