Obwodnica dla Głubczyc już otwarta

3

Inwestycja kosztowała 26,7 mln zł. Wybudowano ją w miejscu, gdzie wcześniej nie było żadnej drogi.

W piątek, 31 października odbyło się uroczyste otwarcie obwodnicy dla Głubczyc. Czterokilometrowa droga kosztowała Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu prawie 26,7 mln zł. Jednak większość tej kwoty stanowią pieniądze  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- reklama -

Budowa obwodnicy trwała rok. Powstała w miejscu, w którym wcześniej nie było żadnej drogi. Inwestycja obejmowała także budowę trzech skrzyżowań, dwóch rond oraz mostu nad rzeką Psiną. W ciągu drogi powstały wyspy spowalniające ruch pojazdów, zatoka postojowa oraz miejsce do ważenia pojazdów. Obwodnica rozpoczyna się na drodze 416 przy wyjeździe na Opole, a kończy za miastem przy wyjeździe na Racibórz.

/p/

 

 —————————————————————————————————————

Reklama

Kolektor danych

Motorola MC9190

 

 

Dowiedz się więcej o kolektorach danych i ich zastosowaniach w artykule:

Kolektory danych w praktyce

Kolektor danych Motorola MC9190 w niskiej cenie w     SOFT ib Racibórz

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Oczywista „normalka” . Racibórz będąc w OPOLSKIEM jako drugie,lub najgorzej 3-cim co do wielkości i powagi miastem,miałby pewnie dawno tak potrzebą obwodnicę. Ale zachcianka akceptowania naszego miasta do SLĄSKIEGO
    czyli ostatnie,peryferyjne,przygraniczne miasto MA TO CO MA !!! Myślę że to chyba jeszcze nie ostatnia pigułka,którą nam 'WYSMARZĄ ” Katowice. Brnijmy dalej w tym towarzystwie a dowiemy się więcej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here