
Parkour jest rodzajem aktywności, którą często można spotkać w polskich miastach
Parkour to rodzaj aktywności fizycznej rodem z Francji. Zwykle spotyka się go zwykle w przestrzeni miejskiej. Oznacza tyle samo, co przemieszczanie się. Za jego twórcę przyjmuje się Dawida Belle’a. Ideą tego rodzaju rekreacji jest jak najszybsze i najprostsze pokonywanie przeszkód. Ostatnimi czasy parkour przeżywa swoje złote chwile również w Polsce. Co ciekawe często możemy trafić na dokumentowanie tego zjawiska. Dwa dni temu na Youtube pojawiło się video, na którym dwoje młodych raciborzan pokonuje rozmaite przeszkody terenowe w mieście.
"Lammy" z "Pietrkiem" pokonują różne przeszkody w mieście.
/l/


![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)








![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





