Srebro Weroniki Knapik na zawodach we Wrocławiu

Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza szczęśliwy dla raciborzan.

W miniony weekend, 15-16 listopada we Wrocławiu na basenie Akademii Wychowania Fizycznego odbył się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza, pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu na 100 m stylem klasycznym. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 49 klubów z całej Polski oraz Czech i Szwajcarii. W imprezie wzięli udział również Gimnazjaliści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

- reklama -

Spośród startujących uczniów ZSOMS najlepiej zaprezentowali się Weronika Knapik, Jan Baran oraz Jakub Jałtuszewski. Weronika zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym z wynikiem  1:15.48. Jan zajął 6 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 1;01;20 oraz 8 miejsce również w stylu motylkowym na dystansie o połowę krótszym.

Młodszy o rok Jakub na 100 metrów stylem grzbietowym pokonał swoich starszych kolegów plasując się na wysokim 6 miejscu poprawiając tym samym  swój rekord życiowy. Sto metrów stylem grzbietowym przepłynął w czasie 1:03.05. Trenerami zawodników są Piotr Krużołek i Marcin Sroka. Wszystkim zawodnikom gratulujemy rekordów życiowych oraz dziękujemy za  udział życząc dalszych sukcesów.

 

 

 

/rw/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here