Kontratak Anny Ronin wobec stanowiska RIG

40

W liście do mediów Anna Ronin wskazuje, że RIG jest złym przedstawicielem świata raciborskiej gospodarki oraz zarzuca prezydentowi wykorzystywanie Urzędu do prowadzenia kampanii wyborczej.

Anna Ronin Kontratakuje. W wysłanym do mediów liście zatytułowanym „Expose” kandydatka na prezydenta miasta zdecydowanie odpowiada na oskarżenia związane z brakiem uczestnictwa w debacie zorganizowanej przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Ronin w przesłanym do mediów liście stawia zarzuty, że Izba Gospodarcza jest nieobiektywna i staje po stronie Mirosława Lenka, że debata była organizowana w sposób nieprofesjonalny (jej wątpliwości budzi sposób i termin przekazania jej informacji o udziale w debacie). W liście Ronin zarzuca również Lenkowi wykorzystywanie urzędu miasta do prowadzenia własnej kampanii wyborczej. Poniżej prezentujemy pełną treść „expose”.

- reklama -

 

————————————————————————————————

 

W ostatnich dniach pojawia się w raciborskich mediach dużo informacji na temat debat wyborczych. W każdej pada moje nazwisko jako kandydatki na prezydenta Raciborza, ale rzadko jestem proszona o wypowiedzi bądź komentarze. Proszę zatem o opublikowanie mojego stanowiska.

 

 

Kandydowanie na urząd Prezydenta Miasta Raciborza nie zwalnia mnie z obowiązków zawodowych. Istotnie, otrzymałam zaproszenie do debaty Raciborskiej Izby Gospodarczej (19. listopada listem, a dzień wcześniej telefonicznie z naciskiem na szybką odpowiedź i deklarację) i odmówiłam w niej udziału z dwóch powodów: natłoku obowiązków i braku konsultacji co do daty i godziny. Nie jestem w stanie spełniać, w z góry wyznaczonym czasie (godz. 14.00, kiedy większość raciborzan, w tym przedsiębiorców realizuje swoje zadania w pracy), oczekiwań środowiska przedsiębiorców skupionych w RIG, tym bardziej, że w ostatnich latach nie przejawiało ono żadnej chęci debatowania z kandydatami ani organizowania dyskusji o stanie przedsiębiorczości w Raciborzu w trakcie kadencji. Miałam również obawy, że naprędce organizowana debata, po zaskakującym wyniku I tury, jest próbą wsparcia obecnego prezydenta Mirosława Lenka. Moje przeczucia potwierdziły zdjęcia z debaty zamieszczone w lokalnych mediach, z których wynika, że owi przedsiębiorcy to m.in. duża grupa radnych i kandydatów na radnych związanych z Mirosławem Lenkiem, w tym sam lider ugrupowania Tadeusz Wojnar.

 

Nie czuję się uprawniona do komentowania przebiegu tej debaty, ale jako obywatelka tego miasta i radna nowej kadencji publicznie zapytuję, w jakim celu brali w niej udział wiceprezydenci Ludmiła Nowacka i Wojciech Krzyżek? Czy gorący okres wyborczy zwalnia osoby pobierające około 12 tys. zł miesięcznej pensji z pracy na rzecz samorządu? Wierzę, że przebywali tam jak osoby prywatne (być może jako eksperci), urlopowane na ten czas przez ich przełożonego prezydenta Mirosława Lenka. Rozumiem także, że sam Mirosław Lenk przebywał na debacie jako pan Mirosław Lenk, kandydat na prezydenta, i za ten czas nie pobierze wynagrodzenia z budżetu miasta. Przypomnę, że zwyczajowy dzień pracy prezydenta Raciborza kosztuje około 650 zł brutto i jest to wynagrodzenie za działanie na rzecz miasta, a nie własnego interesu politycznego.

 

Przed I turą KWW Dawida Wacławczyka wskazał na naganne, odpłatne prezentowanie miejskich materiałów promocyjnych o tytule tożsamym z hasłem kampanii prezydenta. Ja pragnę przypomnieć panu Mirosławowi Lenkowi, że jako kandydat, na co wskazuje elementarna przyzwoitość, powinien czynnie uczestniczyć w kampanii po godzinach pracy. Nagannym jest organizowanie konferencji prasowych kandydata Mirosława Lenka w gmachu Urzędu Miasta oraz rozsyłane do mediów zdjęcia wyborczego kandydata, wykonanego w pomieszczeniach Urzędu Miasta na tle oficjalnych haseł promocyjnych Miasta Raciborza. To kolejne nadużycie sprawowanej funkcji.

 

Można powiedzieć, że to drobnostki, ale takie właśnie drobnostki budują całość. Mam nieodparte wrażenie, że zaskoczony wynikiem I tury wyborów kandydat Mirosław Lenk od poniedziałku koncentruje swoją energię na kampanii, czyniąc to w czasie, w którym powinien zająć się np. pozyskiwaniem inwestorów. Nie rozumiem histerii rozpętanej wokół debat. Każdy kandydat wybiera sobie sposób komunikacji z wyborcami. Ja wybrałam merytoryczne argumenty, którymi chcę przekonać każdego raciborzanina. Przypomnę, że w poprzednich wyborach kandydat Mirosław Lenk unikał debaty np. z panem Tomaszem Kusym, kandydatem na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dziś kandydat Mirosław Lenk piętnuje takie zachowania, bo okazało się, że przez ostatni miesiąc żył w błędnym przekonaniu, że wyborcom wystarczy sam jego wizerunek, zdjęcia z aquaparku i maratonów. Chciałoby się powiedzieć: zapomniał wół jak cielęciem był.

 

Szanowni Państwo, ponad 60 proc. głosujących 16 listopada raciborzan powiedziało kandydatowi Mirosławowi Lenkowi NIE. To oczywiste, że przed II turą należy brać to pod uwagę i odpowiedzieć na stawiane przez wyborców pytanie: czy Anna Ronin mogłaby współpracować z Dawidem Wacławczykiem? Wymaga to zbudowania wzajemnego zaufania, wielu rozmów i spotkań, otwarcia na nowe dla mnie środowiska, w tym, niestety, dementowania celowo rozsiewanych kłamliwych plotek o mojej rzekomej przynależności do tzw. odnowy. Chcę przedstawić wyborcom odpowiedzialną i realną ofertę przez co ważniejsze dla mnie były rozmowy w sprawie porozumienia z Dawidem Wacławczykiem i jego środowiskiem niż odpowiadanie na naprędce formułowane oczekiwania kandydata Mirosława Lenka.

 

Anna Ronin

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

40 KOMENTARZE

 1. szok

  Kobieta ze wszystkimi chce rozmawiać za pomocą oświdczeń i pism a nie w normalnej rozmowie?

 2. emil

  brawo! celnie!
  To się musi zmienić. Przy takiej szybkości realizacji planów rozwoju miasta już nie tylko Rybnik nam uciekł, ale – o zgrozo – Głubczyce zaczynają nas gonić . Przykład – budowa obwodnicy!
  Wystarczy przejechać się przez Rybnik i zobaczyć jaka jest różnica w inwestycjach na terenie miast (np. droga na Żory)

 3. szok

  @szok- nie kradnij nicka, brak pomysłów?

 4. Peren

  Jest Pani SUPER BABKA. POPIERAM. Powodzenia. Nawet gdybym miał czas – to bym do RIG nie poszedł.

 5. ktoś

  może prezydent się wypowie? skomentuje? pokaże karte urlopową? Trafiła kosa na kamień!

 6. jak

  Czy na czas kampani wybarczej Lenk nie powinien wziąść sobie urlopu?

 7. bab

  Obecność wice oraz prezydenta na debacie jesli było poza urlopem pokazałoby jak to towarzystwo już czuło się pewnie na swoich stanowiskach że mogą robic co chcą. Pani Anno mam nadzieję że już niedługo zostanie Pani prezydentem miasta i oprócz gospodarki zajmie się Pani bardzo zanieczyszczonym powietrzem jakim muszą oddychać mieszkancy Raciborza w sezonie grzewczym czyli ok 7-8 miesiecy w roku.A może by warto postarać się o stałą stację monitorowania zanieczyszczenia powietrza w mieście jak mają niektóre miasta na Śląsku równocześnie likwidować niska emisję. W tej chwili w Raciborzu mieszkanie na stałe jest poprostu bardzo niezdrowe żeby nie napisać szkodliwe w okresie jesienno zimowo wiosennym.

 8. Ark

  Głosowałem na Wacławczyka. Teraz mój głos dam Pani Ronin. Raciborzanie nie chcą NIEUDACZNIKA lenka. Podsumujmy jego „rządy>1. Młodzi wypędzeni z Raciborza ( w tym troje moich dzieci).2. Liczba mieszkańców – dobrze poniżej 50 tys. 3. Ronda – dziwadła na skalę europejską. 4. Ścieżki rowerowe wykonywane kosztem szerokości ulic. 5. Śmieci-niech ten baran przejedzie się na działki Tulipan 7, to zobaczy efekty swoich „rządów”. 6. Beton i korupcja na każdym kroku. Mało? Pani Anno. Nie zwracać na NIEROBA uwagi. Nie dać się wciągnąć w ich gierki. Oni są gotowi zdestabilizować nie tylko państo, aby utrzymać się przy korycie. Takie jest PO.

 9. Agip

  Powiem tylko tyle. Jest pewne, że Pani Ronin boi się debaty i stanąc oko w oko z kandydatem bo porostu by ją przegrała merytorycznie. Ktoś z boku pisze jej te przemyślenia. Miałem mieszane uczucia co do kandydatów w 2 turze teraz już nie.Nie będę głosował na osobę tchurzliwą która boi się debat i nie szanuje swoich wyborców i mieszkańców. Popieram Pana Lenka na stanowisko Prezydenta.

 10. Ark

  Agip. Dostałeś propozycję dopuszczenia do korytka za ten wpis? A może już przy nim jesteś a teraz trzęsiesz dupką?

 11. @Agip

  Tchurz czy Tchórz? Ty chyba tchórzysz na codzień przed książką jak takie błędy ortograficzne popełniasz.Najpierw popraw się w ortografii a później zajmij się polityką.

 12. Znów p Lenk chyba posłuchał p Wojnara w wdepnął w g…… Faktycznie co robił o 14.00 pomijam że chyba był wcześniej przed 14tą czyli opuścił własne stanowisko chyba (czas przejścia z urzędu do hotelu) ok 15 min . czyli idąc tym tropem wyszedł 13. 45 . Też chcę taką prace . Plakat z założonymi rękami p Lenka tylko potwierdza nastawienie rządzących do mieszkańców [url=http://mowaciala.net/postawa-ciala/otwarcie-i-zamkniecie-postawy-ciala/]http://mowaciala.net/postawa-ciala/otwarcie-i-zamkniecie-postawy-ciala/[/url]

 13. Ja

  Ona umie tylko przez internet się wypowiadać? Jest niemową czy co?

 14. Jutro w TVP INFO o godz. 17:30 będzie debata kandydatów na urząd prezydenta Warszawy. Zobaczcie sobie, jak taka debata powinna przebiegać 🙂

 15. Politycznie – żałosna i do czego startuje ta kandydatka.Tylko ludzi zwalniać z Urzedu by chciała,załosna kandydatka na Prezydenta.Ciekawe czy potrafi pracować w zespole w Firmie czy w urzędzie.Niska punktacja obecności Prezydentów.Nie wie że Prezydenci mają nie normowany czas pracy,byle judzić.Broń Racibórz przed czymś takim,brrrr!!!

 16. Tak tak masz 100% racji nic nie wiE o procedurach i pracy w zespłłach pracowników i prawach pracodawców.Jak szybko wyliczyła ile to Prezydent powinien zwrócić za co?? Żałosna politycznie,taki „tymiński” politycznie,żałosny

 17. kajko

  A nawet gdyby jacyś przedsiębiorcy poparli Lenka to co? To oni są najgorsze zło, nieobiektywni, stronniczy, sterowani, brton, układ itd – tak? Ale przecież sama pania Ronin mowi, że też ma poparcie jakichś przedsiębiorców – tajemniczych jak na razie „ekspertów”. I co – to jest wszystko w porządku???? Ludzie! A poza tym – jeżeli to prawda, że przedsiębiorcy z Raciborza wolą Lenka, to chyba powinno to dać do myślenia innym. I wcale nie to, że są z „układu”, ale może dlatego, że nie dają sobie wcisnąć kitu. A komunikowanie się z ludźmi za pomocą oświadczeń w prasie…ŻE NA DA!

 18. To wyjaśnienie nieobecności jest wymijające. Powinna Pani z otwartą przyłbicą p;rzyjść oraz zazprezentować swoje poglądy i rozwiązania na poprawę gospodarki, odpierać ewentualne ataki uczestników. Jest Pani zwykłym tchórzem i proszę się do tego przyznać.Ludzie nie mieli wiele okazji Panią bezpośrednio poznać.P:owinna Pani odwiedzić każdą dzielnicę.

 19. Spadła nam Pani do Raciborza chyba z satelity jak kiedyś Tymiński w kraju.
  Jako wyborcy niewiele wiemy o Pani. Prezentacja w internecie to nie sprawa dla pokolenia starszego. A to ono chodzi najczęściej głosować.
  Już Pani podpadła, bo jako matka małych jeszcze dzieci powinna Pani poświęcić wiele czasu na ich wychowanie..
  Pytam wobec tego i proszę o internetową odpowiedż na tym portalu : jak Pani przedstawia sobie politykę prorodzinną
  w Polsce a także w Raciborzu?

 20. hmmm

  nie nazywaj jej tchórzem, bo poda cie do prokuratora ;P

 21. Tak,będziemy reagować na każdy niedojrzaly politycznie wybieg pAni kAndydatki na forum skoro chce być Prezydentem tylko czyim.Tymiński też nie wiedzial i przepadł z kretesem w wyborach.W moim otoczeniu wszyscy co nie byli na wyborach do drugiej tury pójdą aby nie było przypadku oj nie było.Kto z niewiedzy atakuje prawowitych to co będzie później to strach myśleć.Tylko nie Tymiński!!!!!

 22. precyzyjnie ,,wypunktowała,, tym oświadczeniem niby doświadczonych raciborskich ,,cwaniaczków,, z TW i zlękanymi na czele[color=#ff00ff]. Nie dała się ,,wpuścić w malinki,,. [/color][color=#333333]Zaprzestańcie[/color] ,, jaśnie państwo urzędowe,, prymitywnych ataków[color=#333333] bo[/color] kampania jeszcze trwa !
  A tak na marginesie. Coś jednak z Jej samodzielnością jest chyba ,,na rzeczy,, bo odpór dany ,,filarom zasranego jak na dzisiaj miasta,, wygląda na dość sprawną konstrukcję. Nie należy też zapominać o zadaniach pRezydenta. To nie On jest właścicielem . ON JEST tylko ,,wynajętym,, drogą wyboru … URZĘDNIKIEM ! I tylko nim . Będzie ,,niepełnosprawnym,,? Istnieją REFERENDA !

 23. Ta pani co innego mówi, a co innego czyni. Przykładem tego jest przyjęcie warunków debaty, która ma się odbyć w środę. Kompletnie nie liczą się z mieszkańcami. Godzina 13:00 to czas pracy większości mieszkańców. Jaja sobie odstawiają.

 24. o 18-ej w „Raciborskiej” ! Wstęp wolny. RTK … przekaz na żywo. „Vanessa” tyż …
  [b]ps.: konsumpcja za własne … [/b]

 25. kit

  Oddałem głos Wacławczykowi i myślę, że rozsądniej by było, by głosować za młodym, już trochę obeznanym, niż kupować kota w worku – głosując za P. Ronin. Teraz już po ptokach – trzeba głosować za Lenka ! ! !

 26. Jak szybko w Raciborzu można startować na Prezydenta, nikomu nie znana, tak jak napisano wcześniej z ” Satelity” , z kosmosu. Skąd się Pani wzięła ??Nagle przy poparciu osób przybocznych pod płaszczykiem Mniejszości Niemieckiej obiecuje Pani gruszki na wierzbie. Każdy zna definicję debaty. Muszą być dwie osoby, w przeciwnym razie to jest inny ” twór”. Lenko zachował się bardzo dypllomatycznie , nie uraził Pani w żdnym słowie, mimo, że Pani zignorowała mieszkańców, którzy przybyli wysłuchać waszych planów pracy z przesiębiorcami . Takie działania są wysoce naganne i świadczą o niedojrzałości poltycznej Pani oraz braku jakiegokolwiek przygotowania do bycia Prezydentem. Rzeczywiście, można zauważyć , że jest Pani wiele w internecie, gdzie trzeba poświęcic trochę czasu. Czy na ofen rozmowę Panią nie stać??. Czy potrzebni są eksperci. Z wojewodą, przesiębiorcami, inwestorami, samorządem trzeba rozmawiać, już bez ekspertów. A tego Pani jak widzimy nie potrafi. Takiego Prezydenta raciborzanie NIE CHCĄ. Nie CHCĄ

 27. gienia

  Wieśniara z Roninowej jak się patrzey, słoma jej z butów wystaje, a ten co nie miał z nią osobistego kontaktu, nie przekona się dopóki nie zostanie ona głową miasta. A raczej dupą…

 28. tylko nie „tymiński” w Racku.To jest porządne miasto i nie chcemy politycznych nieudaczników i …

 29. rafek

  Proszę Państwa! Tymiński (w znaczeniu: nie wiadomo skąd, przyjezdny, z choinki) – to chyba nie za bardzo pasuje – ale to nie ważne…. Pani Anna Ronin urodziła się w RACIBORZU i jest z RACIBORZANKĄ. Jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze jej dziadek był wybitnym i bardzo szanowanym konstruktorem w RAFAKO. No i to tyle kmiotki plotkarskie ; )

 30. anoda

  …no i wielka kandydatka bez zaplecza SPANIIKOWAŁA.To jest KOMPLETNA NIEDOJRZAŁOŚĆ, Teraz sobie może mówic co chce, ale każdy inny kandydat na szefa miasta korzystałby z kazdej nadarzającej sie sytuacji, by poznać swoich wyborców!!! Ja chciałem ją poznac!!!!Jesli ktos chowa sie pod stoł, to niech nie pcha sie do wladzy!!! Jako prezydent będzie musiala stawić czoła nie takim wyzwaniom i wtedy, ktoś z tylnej ławki będzie jej musiał podpowiadac co ma zrobić..

 31. Anoda połączyła się z katodą – i ma zwarcie ; )

 32. @hi hi -Pewnie dla zmylenia przeciwnika. Już nikomu nie wierzę. Nie wiadomo kto jest kto.

 33. Jesli za gawiedź na debacie miał robić Borowik i spółka to nie dziwie się R. że nie przyszła. Lepszym pomysłem jest debata na spokojnie w radiu bez pseudopubliczności.

 34. mik

  „jako obywatelka tego miasta i radna nowej kadencji publicznie
  zapytuję, w jakim celu brali w niej udział wiceprezydenci Ludmiła
  Nowacka i Wojciech Krzyżek? Czy gorący okres wyborczy zwalnia osoby
  pobierające około 12 tys. zł miesięcznej pensji z pracy na rzecz
  samorządu? Wierzę, że przebywali tam jak osoby prywatne (być może jako
  eksperci), urlopowane na ten czas przez ich przełożonego prezydenta
  Mirosława Lenka. Rozumiem także, że sam Mirosław Lenk przebywał na
  debacie jako pan Mirosław Lenk, kandydat na prezydenta, i za ten czas
  nie pobierze wynagrodzenia z budżetu miasta. Przypomnę, że zwyczajowy
  dzień pracy prezydenta Raciborza kosztuje około 650 zł brutto i jest to
  wynagrodzenie za działanie na rzecz miasta, a nie własnego interesu
  politycznego.” Czekamy na odpowiedz.
  wyborcy

 35. Całkiem dobre pytanie. Pani wice-prezydent jest zatrudniona na dwóch etatach. Czy z PWSZ też dostała urlop ? A może wzięła chorobowe ? Będzie jej nieobecność na ” czymś tam ” usprawiedliwiona ? Ciekawe ?

 36. Czepiacie się: przeciez prezydenci maja nienormowany czas pracy.

 37. przywołanie syndromu „Tymińskiego” nie dotyczy kto jest lub nie jest z Raciborza tylko,ze chce przez zaskoczenie wirtualnym programem omamic Raciborzan.Osoby które nigdy nie byly w kierownictwach firm,urzędów nie wiedza co to jest ‚nie normowany czas pracy”i znowu nakręcają patalogię ale chyba w tylko ich ubogich o doswiadczenie głowach..Stawiam na mądrość Lenka a nie malipulacje informacjami doradców konkurenta wyborczego

 38. Niektórzy Wice-prezydenci już niezbyt długo będą mieli nienormowany czas pracy… a nieobecności na obowiązkowych spotkaniach w miejscu pracy bardzo łatwo sprawdzić …ale tym sie zajmiemy później, bo to teraz nie czas i nie miejsce..

 39. jakis „Geni..al” znowu straszy i wprowadza w bład uczciwych wyborcccccców,o przepal..ch Wiceprezydentow i się Tym zajma,no tak Styl Tymińskiego z czarna walizeczką.Oj podjudzacze i … nic nie macie mądrego do powiedzenia WYBORCOM tylko fałsz i nie prawdę oraz oczernianie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here