Wacławczyk wiceprezydentem?

28

W sobotę rano dowiemy się, czy Dawid Wacławczyk przyjął propozycję Anny Ronin.

Trzeci gracz trzyma jeszcze karty przy orderach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do Dawida Wacławczyka pukali już zarówno Anna Ronin jak i Mirosław Lenk. Kandydatka nie kryje,co proponuje Wacławczykowi w zamian za poparcie swojego środowiska. Dawid Wacławczyk ma zostać zastępcą prezydenta miasta. Propozycja Anny Ronin spotkała się z szerokim echem wśród członków Nam-u. Jeszcze późnymi godzinami wieczornymi trwały rozmowy w tym gronie. Nieoficjalnie wiemy, że decyzja już jest. Dawid Wacławczyk ogłosi ją w sobotę rano. Anna Ronin na swojej konferencji w przyszłym tygodniu ogłosi, jak wygląda jej zaplecze eksperckie.Już wcześniej kandydatka zapowiadała, że będzie rządzić przy pomocy jednego wiceprezydenta. Sprawy gospodarcze pozostaną w gestii eksperta, którym ma zostać lokalny przedsiębiorca.

- reklama -

 Jak ciekawostkę podamy, że Anna Ronin jeszcze przed wyborami była członkiem NAM-u.

/l/

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

28 KOMENTARZE

 1. Dawidzie masz koszmarny dylemat co wybrać – współczuję, ale polityka własnie taka jest. Dla mnie ani jeden ani drugi wybór nie jest do zaakceptowania dla ciebie pewnie też ale i tak będziesz musiał wybrać. ZYCZĘ SALOMONOWEJ MĄDROŚCI PRZY WYBORZE.

 2. Nie musi wybierać, nie musi oficjalnie popierać nikogo – może dać swobodę głosowania członkom swojego ugrupowania Tak jak np jest w Sejmie i Senacie -głosowanie wg własnego sumienia..

 3. Dawidzie nie strzelaj sobie w kolano.Możesz miec fajną funkcje w Radzie Powiatu,lub w zarzadzie Powiatu,stymulować rozwój kultury,turystyki i przedsiebiorczości np na Zamku ( na czym znasz sie najlepiej z wszystkich i za co wielki szacun).
  Po co Ci łatka sekciarstwa ,konunkturalizmu ,kontakty z jakimś francem,redaktorem,który bedzie z Toba o wpływy na Zamku konkurował, po co ci to wszystko.Odniosłes ogromny sukces wyborzcy -to nie komplement tylko fakty i liczby .dlatego nie marnuj tego kupczeniem stanowiskiem vicka w Mieście ,nie rób tego co zawsze krytykowałes ,nie przekreslaj tego co dało ci taki dobry wynik wyborczy.Pamietaj,tez o tych co z Toba szli do wyborów – to ludzie którzy z duma wywiesili 11 listopada polska flagę ,to ludzie dla których kosciół i wiara katolicka sa wartościami największymi.
  W zyciu bywaja chwile decyzji fundamentalnych -i Ty własnie przed taka decyzja stoisz.

 4. Chyba Lenk sobie strzelał w kolano i to przez pare lat gdy nie słuchał mieszkańców i robił po swojemu.Gdy zajmował sie wycinkami drzew w zatrutym miescie.Miasto w smogu a z tym nikt z obecnej władzy jakoś nie walczył przez te wszystkie lata.Dawid byłbyś samobójca polityczny gdybyś nie przyjął propozycji Anny.Ten układ trzeba oddalić obecny.CZAS NA ZMIANY jak twierdzileś w kampani wyborczej.Tak CZAS NA ZMIANY.

 5. czas na zmiany to hasło Ronin -a nie Dawida.nie siac nieprawdziwych informacji.
  hasłem Dawida było : jest wiele do zrobienia.
  Dawid nigdy by nie opowiadł głupstw o koiecznosci utrzymywania i rozwijania przez miasto torów kolejowych i taboru kolejowego.miasto ma pociagi kupować???

 6. długoplanowa polityka prowadząca do poprawy
  infrastruktury drogowej, komunikacyjnej jak i utrzymanie istniejącego i unowocześnienie taboru kolejowego
  Program wyborczy A.ronin dla miasta

 7. Ja głosuję na Lenka – jest jak jest ale nie może mniejszość rządzić większością, a co dopiero sekta… (bo skąd niby popracie w takiej ilości dla osoby zupełnie nie znanej?)
  Co do Wacławczyka – to mam nadzieje ze ma jaja i nie da się skusić – to dla niego oznacza niebyt w kolejnych kadencjach…Pozdrawiam

 8. Masz racje.Ale moja pomyłka co do haseł była taka gdyż te dwa hasła wyborcze się uzupełniają wzajemnie i dotyczą tego samego problemu więc napiszę: ” Czas na zmiany (bo) Jest wiele do zrobienia.” I niech to będzie wspólne hasło wyborcze nowej koalicji.

 9. Układ będzie dobry ROnni będzie patrzeć na ręce wacławczyka on na jej a grupa lenka w mniejszości będzie wkońcu musiała się nauczyć współpracy co im ciężko szło jak do tej pory. a lenk pewnie znajdzie pracę w SM nowoczesna jako wice prezes. poza ostatnią wyrocznią nastanie może normalność

 10. Waclawczyk niech sie pan nie polizuje tej niemce tu jest POLSKA i nieka nie ma prawa nami tu rzadzic myslalam ze jest pan przyzwitym polakiem a nie jsakims sprzedawczykiem styd mi za pana sromtnie sie zawiodlam na panu

 11. [color=#ff0000]Bądźmy za zmianami,nie zawsze zmiany oznaczają zamianę na gorsze. Warto zaryzykować dla lepszego życia. Najwyżej za 4 lata zagłosujemy znowu inaczej. Trwanie w tym samym i mając złudne bezpieczeństwo to trzy kroki w tył. [/color]
  Pan Wacławczyk jest młodym przedsiebiorczym człowiekiem tak jak pani Ronin, ta świeżość i młody umysł powinien rządzić. Pan Lenk nie jest złym prezydentem ale nie słucha mieszkańców którzy go wybrali. Młodzi uciekają bo w mieście oprócz Biedronek,pustych galerii paru, skwerków i siłowni na powietrzu nieczego nie ma. Mi osobiście szkoda dzieci które tracą poczucie bezpieczeństwa kiedy rodzice lub jedno z nich musi przenieść się do innego miasta. Nie będąc prezydentempan pan Lenk i tak ma zapewnioną pracę,nie zostanie na bruku tak jak niektórzy mieszkańcy kiedy są zwalniani . Za niedługo czeka nas zamykanie przedszkoli potem szkół, dobrze że rafako jakoś funkcjonuje. Nie jest moim celem obrażanie kogokolwiek tutaj, ale tak widzę obecną sytuację w naszym mieście. Każdy ma prawo do swojego poglądu.

 12. [color=#6c6d72; font-family: 'Segoe UI', sans-serif; font-size: 12.7272720336914px; line-height: 16px]mniejszość niemiecka w Raciborzu nie popiera kandydatury Pani Anny Ronin……..ani powstałego komitetu………….. proszę się więc mocno zastanowić nad zagłosowaniem…. nie piszę że Lenk jest genialny ale znacznie lepszy niż Ronin, ma już dla nas ważne przecież samorządowe doświadczenie, co jak co ale nikt nie zaprzeczy że zna się na pracy w UM, trochę se to wypracował, natomiast co do Ronin to my mamy wielkie powtarzam wielkie obawy i nie chodzi o doświadczenie samorządowe ….. bo go w ogóle nie ma!!!!! proszę rozważyć dlaczego startuje z komitetu mniejszości niemieckiej która jej i komitetu nie popiera…. to wszystko ta cała kampania to jakiś wielki fenomen. Pytanie kto będzie wygranym Ronin, Mika a jak za to oberwie się mniejszości………….[/color]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here