O bezpieczeństwie drogowym w szkole w Nędzy

0

Mundurowi przypomnieli maluchom o przepisach, obowiązujących znakach drogowych, obowiązku zakładania odblasków po zmierzchu oraz o numerach alarmowych.

 

- reklama -

 

 

– To niezwykle ważne spotkania, bo dzieci uczą się podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym – podkreślała Agnieszka Grzybowska, nauczycielka z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, podczas spotkania z policjantami i strażakami na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi przypomnieli maluchom o przepisach, o obowiązujących znakach drogowych, o obowiązku zakładania elementów odblaskowych po zmierzchu, ale też np. o numerach alarmowych. – Warto o tym dzieciom powtarzać, takich informacji nigdy za wiele. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Musimy zrobić wszystko, żeby bezpiecznie dotarły do szkoły, a potem do domu – mówiła Agnieszka Grzybowska.

Grzegorz Mederski z Wydziału Ruchu Drogowego raciborskiej policji, który opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie w luźny, humorystyczny sposób, przyznał, że tak dobrze zorganizowane spotkania o zasadach ruchu drogowego organizowane są tylko w szkole w Nędzy. – Bardzo miło jest mi tu zawsze gościć – mówił policjant.

Przyznaje, że wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa w komunikacji z roku na rok jest coraz większa. Przypomina, że dziecko do 7. roku życia po drodze może poruszać się wyłącznie w towarzystwie innej osoby, która ukończyła 10 lat. – Ale trzeba przyznać, że dzieci są dziś bardzo rozważne i nawet jeśli już dochodzi do wypadku z ich udziałem, to raczej z winy innych uczestników ruchu – zaznaczył Grzegorz Mederski.

Szkoła w Nędzy regularnie angażuje dzieci w różnego rodzaju akcje i wydarzenia, które mają utrwalać informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Przez cały rok szkolny realizowany jest program edukacyjny "Droga i ja", który uczy zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promuje ekologiczne formy transportu. Uczniowie pierwszych klas dodatkowo biorą udział w programie "Bezpieczny Puchatek". Dzieci wyposażane są również w odblaski, niedawno pierwszaki dostały ufundowane przez Gminę kamizelki odblaskowe.

– Od września wprowadzono nowy przepis, który mówi o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Ale my stoimy na stanowisku, że choćby mały element odblaskowy powinno się nosić zawsze. Na pewno nie obciąży, a może uratować życie – dodał policjant drogówki.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here