RIG przedstawia swoją działalność

Raciborska Izba Gospodarcza to nie tylko gwiazdka serca, ale także "filary" i "młodzieżowy lider biznesu" Raciborska Izba Gospodarcza działa nieprzerwanie od 24 lat. Jest stowarzyszeniem firm, które dają zatrudnienie znacznej liczbie mieszkańców powiatu raciborskiego. Członkostwo w RIG jest dobrowolne, a wszelkie funkcje pełnione są przez członków Izby społecznie. RIG ponadto należy do Śląskiego Partnerstwa Gospodarczego, zrzeszającego przedsiębiorstwa z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

RIG jest organizatorem lub współorganizatorem wielu przedsięwzięć, m.in. Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”. Do tej pory odbyło się 13 edycji imprezy, podczas których udało się zebrać łącznie ponad 300 tys. zł. Wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na cele charytatywne.

- reklama -

Izba  zrealizowała i była wnioskodawcą unijnego projektu „Biznes bez granic czyli wymiana informacji i wspólne poszukiwanie szans rozwoju pogranicza PL-CZ”, którego celem była aktywizacja ekonomiczna terenów przygranicznych poprzez rozwój współpracy polskich i czeskich podmiotów gospodarczych, wymianę doświadczeń i informacji o charakterze gospodarczym i inwestycyjnym. W projekcie uczestniczyły polskie i czeski firmy oraz media.

Kolejną z inicjatyw jest coroczne wręczanie statuetek „Filar Ziemi Raciborskiej”. To przedsięwzięcie ma na celu nie tylko nagradzanie wyróżniających się firm, ale także integrację środowiska przedsiębiorców z terenu całego powiatu raciborskiego, umożliwienie im nawiązania kontaktów biznesowych czy też wymiany doświadczeń i możliwość nawiązania szeroko rozumianej współpracy w przyszłości.

RIG wspólnie z Instytutem Energii Odnawialnej była współorganizatorem tegorocznego VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy – największego tego typu przedsięwzięcia w Polsce. Forum towarzyszyły Międzynarodowe Targi Energii Odnawianej w Raciborzu. 

RIG organizuje lub współorganizuje robocze spotkania dla przedsiębiorców z powiatu raciborskiego, m.in. cykliczne spotkania biznesowe czy też seminaria informacyjne z udziałem ekspertów, m.in. z zakresu pozyskiwania dotacji na działalność gospodarczą. Ponadto Izba oferuje swoim członkom możliwość skorzystania z bezpłatnych porad radcy prawnego.

RIG w ramach członkostwa w Śląskim Partnerstwie Gospodarczym uczestniczy lub też daje możliwość uczestniczenia swoim członkom w programach realizowanych przez ŚPG, m.in. „Młodzieżowy Lider Biznesu” czy też „Firma Przyjazna Mieszkańcom”.

 

Więcej informacji na temat RIG dostępnych jest na stronie www.rig-raciborz.pl

 

Raciborska Izba Gospodarcza

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here