Prawdy objawione Anny Ronin

27

Zanim pójdziemy do wyborów warto zapoznać się z tym co kryją  konkrety programu  kandydatki na prezydenta.
Czytaj ciekawe i zaskakujące fakty >>      /materiał wyborczy/

Kampania wyborcza Sz.P. Anny Ronin ma charakter dynamiczny, ale wyłącznie w wymiarze medialnym.  Jej aktywność to wyścig oświadczeń, sprostowań, briefingów prasowych (nie konferencji, bo te przecież zakładają pytania dziennikarzy, a w tym przypadku wymóg taki nie został ani razu spełniony). Wbrew pozorom redaktorka radiostacji Mittendrin jest w Raciborzu postacią anonimową. Właściwe pytanie, które należy zadać brzmi – czy kandydatka kiedykolwiek wcześniej w przestrzeni publicznej próbowała realizować coś dla mieszkańców? Jej aktywność sprowadziła się do jednego występu w wyborach samorządowych, w których zresztą przegrała z kretesem. Od tej pory Racibórz aż do wyborów prezydenckich o niej nie słyszał. A przecież miała możliwości. W tym roku mogła podobnie jak wiele osób uczestniczyć w projekcie „działaj lokalnie”, gdzie dzięki miejskim pieniądzom, pracy oraz pomysłom zaangażowanych raciborzan wybudowano wspaniały plac zabaw. Mało? Może mało, ale za Anną Ronin nie stoi nawet tyle. Należy zapytać dzięki ilu inicjatywom Anny Ronin powstał choć jeden plac zabaw dla raciborzan? Odpowiedź jest prosta – Takich inicjatyw po prostu nie było! Trzeba mieć coś więcej niż abstrakcyjne pomysły w rodzaju troski o tabor kolejowy, co świadczy zresztą tylko i wyłącznie o tym, że kandydatka na prezydenta nie ma pojęcia jak wygląda ustawa o samorządzie gminnym.

- reklama -

Odniesienie do programu wyborczego

Program wyborczy Anny Ronin jest równie mglisty jak jej dokonania w ciągu ostatnich 4 lat. Najczęściej przewijającym się wątkiem  w tym programie jest hasło tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy. Miasto powinno wspierać tworzenie miejsc. Miasto nie ustala wysokości zarobków w prywatnych firmach. To przedsiębiorcy decydują, ile zapłacą swoim pracownikom. Jeśli więc ktoś twierdzi, że miasto za jego prezydentury będzie tworzyć wysoko płatne miejsca pracy w sektorze prywatnym, to po prostu nie zna podstawowych prawideł rządzących wolnorynkową ekonomią!

Inkubator przedsiębiorczości

Anna Ronin twierdzi, że Miastu niezbędny jest inkubator przedsiębiorczości. Zgadzam się całkowicie. Gdyby jednak interesowała się czymkolwiek co dzieje się w Raciborzu, to wiedziałaby, że taki inkubator już jest. Mieści się zresztą na ulicy, którą Anna Ronin sobie tak ceni. Na Batorego 7. Jeśli chce wiedzieć cokolwiek o mieście, w którym chce rządzić, to spieszę wyjaśnić miejsca w inkubatorze są. Jeśli ktoś chce skorzystać z powierzchni biurowej, ze wszystkimi mediami, z dostępem do internetu, do laptopa, do projektora i co Panią Anię na pewno zainteresuje z zestawem do tłumaczeń symultanicznych, to może to uczynić za niecałe 15 zł na miesiąc. To chyba niewiele. Po co Anna Ronin chce tworzyć kolejny inkubator? Czy to jeden z przykładów tej „oszczędności” i „gospodarności”, którą chce uraczyć Raciborzan? A może zamiast tworzyć abstrakcje, chociaż raz zerknęłaby na stronę urzędu miasta. Anna Ronin zresztą nie promowała inkubatora w swoim radiu. Być może taka promocja przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, nie mieści się w formule radia młodzieżowego. A może o tej przedsiębiorczości przypomina sobie podobnie jak o działalności publicznej, na miesiąc przed każdymi wyborami?

Budowa nowej infrastruktury – jakiej?

Anna Ronin krytykuje  infrastrukturę miejską. Sformułowanie o nowej infrastrukturze zresztą jest enigmatyczne jak cały program wyborczy Pani Anny. Dość jasno brzmi w nim jedynie „chcę budować nowe baseny”. Za prezydentury Mirosława Lenka powstał już aquapark. Czy na chwilę obecną nie powinniśmy się wstrzymać z kolejnymi basenami? To zresztą Dawid Wacławczyk – kandydat na wiceprezydenta, krytykował prezydenta Lenka za ten aquapark. To on w kampanii mówił nie czas na miejsca rozrywki. Czyżby zmienił zdanie? Albo czyżby Pani Ronin je zmieniła? Czy koalicjantów łączy coś więcej jak tylko chęć zmiany?

Nagrody dla biznesu – takie już są!

Bardzo mi się podoba się pomysł programu Anny Ronin nagradzania ludzi biznesu przez miasto. To fantastyczna idea, żeby pokazać raciborzanom, że biznes jest ważny dla ich przyszłości. Jednak gdyby Pani cokolwiek wiedziała o Raciborzu, to wiedziałaby Pani również, że takie nagrody są przyznawane. Nazywają się „Filary Ziemi Raciborskiej”. Przyznawane są w 6 kategoriach. Nagrody otrzymują również małe i średnie przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorstwa. Nie widzę przeszkód by nie dodać 7 kategorii. Po co jednak tworzyć nowy konkurs? Czy to jest ta „oszczędność”? Może warto czasem poczytać o Raciborzu, w którym się mieszka. Swoją drogą jednym ze współorganizatorów „Filarów Ziemi Raciborskiej” jest RIG, instytucja, o której Pani mówi, że „nic nie robi dla raciborskiej gospodarki”. I jeszcze jedno – „Filary Ziemi Raciborskiej” to prestiżowy konkurs, z którego cała Raciborszczyzna może być dumna. To świetna okazja by zebrać najlepszy biznes z całej okolicy. W tym roku w Pałacyku Rafako gościliśmy m.in. Eko – Okna, Browar Zamkowy, Koltech. Byli goście z Czech. Galę relacjonowały najważniejsze media w Raciborzu – Był Naszracibórz.pl Nowiny, Raciborz.com.pl,  kablówka, Vanessa. Ani Pani, ani Pani radia tam nie było.

Komunikacja publiczna dla wzmocnienia naboru do raciborskich szkół

Pani pomysł poraża nieznajomością zagadnienia. Miejski przewoźnik ma zorganizować stałe i częste oraz dogodne połączenia z powiatem głubczyckim oraz wodzisławskim (dlaczego jeszcze nie z kędzierzyńsko-kozielskim i rybnickim?), tak by wzmocnić nabór do raciborskich szkół? Bez wątpienia taka deklaracja wybierania uczniów z powiatów ościennych z pewnością nie przysporzy Pani przyjaciół w sąsiednich miastach. W tej sytuacji na pewno zgodzą się oni partycypować w międzygminnym związku założonym dla potrzeb takiej komunikacji. Organizacja takiego transportu zresztą to potężne koszty.

Czy to kolejny element oszczędności?

Brak znajomości tego zagadnienia wynika z kompletnej niewiedzy o mieście, i tym że gminie podlegają jedynie szkoły podstawowe i gimnazja. Ciekawe w jaki sposób pani Ronin chce przewozić 6-latki z Głubczyc?

Kwestia zatrudnienia agencji

Kolejnym elementem, który ma generować „oszczędności” jest kwestia związania się z agencją, która będzie dbać o kontakty biznesowe miasta. Widać tu zresztą totalną niekonsekwencję. Po co miastu agencja, skoro prezydent zna języki i będzie biegał po biurach inwestorów? Czy miasto, w którym mieszka 50 tysięcy osób stać na umowę z taką agencją? Czy osoby, które dzisiaj zajmują się tą gałęzią promocji w Urzędzie zostaną zwolnione? Jeśli nie, to po co dublować stanowiska? Większość miast w Polsce obywa się bez tego typu stałej współpracy.

„Ustawiane konkursy” i publikacje o ogłoszeniach

Zarzuty pani Ronin w stosunku do konkursów organizowanych przez Urząd Miasta są wyssane z palca i świadczą o totalnej nieznajomości prawa. Zarzucanie prezydentowi, że nie przeprowadza konkursów dowodzi braków znajomości elementarnych przepisów. Oskarżania o "ustawianie" konkursów są pomówieniami i jako takie mogą skończyć się w sądzie.

 

 

 

 

 

————————————————————————————————
materiał wyborczy  KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk

 

 

 

- reklama -

27 KOMENTARZE

 1. Gdybym nie czytał jej programu i nie słuchał debaty, to bym pomyślał, że materiał jest jednostronny. Żal mi tej kobiety, bo chyba uwierzyła, że może kandydować i przy okazji zbawi miasto.

 2. [color=#141823]Tekst z profilu pana lenka od komentującego: Z konkretów, nie sloganów, to Panu Prezydentowi umknęło, że 6.11.2014 r. pismem własnoręcznie podpisanym OR.1431.24.2014 odmówił Pan publikacji w BIP tzw rejestru umów, czyli tego, na co Pan i Pana pracownicy wydawali pieniążki podatników w 2014 roku. [/color][color=#141823]Dzięki temu mieszkańcy nie mają aktualnej informacji o tych wydatkach. Na stronie internetowej napisał Pan: „pobudzanie mieszkańców do aktywności społecznej i obywatelskiej […]”. Rozumiem, że to w ramach tego konkretu …[/color]

 3. Żal mi raciborzan którzy wierzą w mrzonki Lenka i artykuły takie jak ten – napisane „po łebkach”. Ciekawe dlaczego redakcja skoro jest tak obiektywana nie zajęła się matrixowym programem lenka?

 4. Jeśli p. Lenk jest zatroskany o racibórz to choćby przegrał to zadeklarowałby pomoc w pozyskaniu funduszy jako ekspert dla raciborza. a tu co? wychodzi to czego nie ukryli pijarowcy na plakatach z pierwszej tury [url=http://mowaciala.net/postawa-ciala/otwarcie-i-zamkniecie-postawy-ciala/]http://mowaciala.net/postawa-ciala/otwarcie-i-zamkniecie-postawy-ciala/[/url] – ot mały diabełek wileński. Jak przegram to ci będziemy utrudniać – a tym samym Raciborzowi.

 5. Greg: A oto prawdy objawione przez Mirosława Lenka juz 8 lat temu!! I tak proszę Państwa od 8lat sobie obiecujemy a lud głosuje na pseudo KONKRETY!
  Program ze stony miroslawlenk.pl. m.in.:(Mirosław od zarania czasów obiecuje:)
  1. Wyprowadzenie tranzytu poza wewnętrzny układ komunikacyjny:
  budowę drogi Racibórz – Pszczyna i północnej obwodnicy miasta, rozpoczęcie prac planistycznych i przygotowanie dokumentacji wschodniej obwodnicy Miasta od Sudoła do ul. Piaskowej.
  (Greg: budujemy, planujemy, dokumentujemy… ale jak tym razem mnie wybierzecie to już na pewno wybudujemy).
  2. Sukcesywną modernizację dróg gminnych i powiatowych. (Greg. Tak tak, miasto będzie budować drogi powiatowe w prezencie na Boże Narodzenie!)
  3. Tworzenie warunków do inwestowania…promocję terenów inwestycyjnych, (Greg: promowanie terenów inwestycyjnych od Płoni do Ocic to za mało.)
  4. Instytucjonalne wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw (…) – (Greg: czyli że co? miasto będzie fundowało paier do ksero dla małych firm?)

 6. W tej kampanii sa sami przegrani: Paweł Newerla piszący stronniczo dla Nowin, Bolesław Stachow z którego wychodzi nacjonalista, Mariusze Weidner, który jest na usługach PR-u politycznego Lenka, Rapnicki, który zawłaszcza sobie samemu PiS, Myśliwy, który wchodzi w d. Lenkowi odklejając z niego łate Wojnara, Lenk, który jedzie na plotkach i fałszywych oskarżeniach… a teraz dołacza dziennikarz tego portalu, który pisze artykuł na zlecenie Lenka… do swojej własnej gazety! Bardziej amatorskim i stronniczym być nie można…

 7. Debata radiowa uświadomiła, że NADAL NIE WIEMY KTO STOI ZA KANDYDATKĄ na prezydenta??? Nie wiemy, kto finansuje te kampanię i w jaki układ wdepnęła pani Ronin (z domu Kosińska)…. Kto pociąga za sznurki w tej NIECZYSTEJ GRZE? Biorąc pod uwagę ambicję i determinację, z jaką walczy ta kobieta, to wnioskuję, że ten nie znany nam bliżej układ, może być bardzo NIEBEZPIECZNY!!! Obserwuję zacietrzewienie w walce o fotel, a niektórzy artyści z NAM potracili już głowy…. i to nie tylko po psychotropach….. A dla zdobycia władzy, kasy są gotowi poświęcić wszystko!!! Rozsądek podpowiada mi NIE, NIE NIE.!!!!!

 8. Obawiam się że redakcja racinorz.com.pl kiedys w miarę obiektywna i niezależna sprzedała się obecnej władzy bo jej stronniczosc siega zenitu.Piszecie artykuły na zamówienie i popieracie jedyną słuszną linię partii PO.U mnie jestescie jako portal straceni w oczach normalnych mieszkańców tego miasta.,współczuję zmiany na gorsze ale co niektórzy nie zrobią dla kariery wiedząc co obecny prezydent robi.

 9. Powiem wam tak: EWIDENTNIE WIDAĆ, ŻE LENK MA W GACIACH K…Ę 🙂 Jak przegra zostanie bez pracy, wróci do marnej pensji nauczyciela i będzie stracony, a więc łapie się czegokolwiek by wygrać te wybory 🙂 Ojjjj BIEDNY PAN PREZYDENT !!! I tak przegra i tak, wszyscy już mają dość tego UKŁADU SKŁADU WILEŃSKA-BATOERGO-LENKO-WOJNAROWEGO 😉

 10. A Teraz Pytanie: Czy Po Takim Wystapieniu Na Debacie Poplecznicy Anny Ronin
  Nadal Ja Popierają/ Czy Dawid Wacławczyk Powierzyłby Jej Kierownicze Stanowisko
  W Swoim Biurze Podrózy? Czy Grzegorz Wawoczny Oddalby Jej Kierowanie Swoim
  Portalem? Czy Pan Brzoska Zatrudniłby Anne Ronin Na Jakiejkolwiek Menedzerskiej
  Posadzie W Swojej Firmie/ Czy Pan Marcinek Zatrudniłby Annę Ronin Na
  Kierowniczym Stanowisku W Omanie? Mysle Ze Ci Panowie Za Bardzo Dbają O Swój
  Biznes Zeby To Uczynic-jednak W Praktyce Przekonamy Sie Wszyscy Juz Za Niedługo
  Kiedy Po Przegranych Wyborach Ta Pani Bedzie Szukac Pracy

 11. Dzięki tej brudnej grze UKŁADU w kampanii – oświeciło mnie co do wielu ludzi w tym mieście.
  Szowinizm połączony z uśmiechem, poplecznictwo „swoich” – odrażający obraz….!

 12. A jakich ekspertów miał Lenk osiem lat temu??? Chyba tylko eksperta TW ze swoimi dziwnymi układami w mieście. Więc dlaczego teraz Lenk wymaga ekspertów od swojego konkurenta? Zapomniał wół jak cielęciem był. ..

 13. Przecież to jest artykuł zamieszczony, a nie napisany przezz dziennikarzy! Ludzie, obudźcie się, oni mają obowiązek zamieszczać wszytskie informacje, żeby nie być stronniczym.

 14. Przedłużanie kadencji dyrektorów szkół i przedszkoli bez konkursu to niby nie jest korupcja polityczna i skupianie wokół siebie wdzięcznej gwardii janczarów.

 15. Pani Anno ! Niech Pani goni tych parweniuszy, w osobach Lenka i Wojnara, jeden kosi nas podatników na 13 515 zł pytam za co ,on sam, nie wie, za co tak odpowiedział dziennikarzowi DZ i tego drugiego z a b o r c ę spóldzielczych pieniędzy nas kwotę c. 30 000zł.

 16. @ej- To jest płatny artykuł Komitetu Wyborczego Lenka. Nie prawdą jest , że redakcja musi to publikować. To ich wola ale kto z many many zrezygnuje? Prywatne media mają możliwość wyboru czy tekst emitują, czy nie.

 17. Powiem krótko. Kto słuchał debaty to nie ma wątpliwości kto ma prowadzić Racibóz. Ronin z Wacławczykiem słaba i nieprzygotowana na przejęcie magistratu.Boże chroń nas od klęski czteroletniej z Ronin.

 18. Sam artykuł ciekawy, natomiast tytuł mi się osobiście nie podoba bo jest z gatunku tych,którymi posługuje się konkurencja. Nie stosujcie takich metod bo na tym polu nie macie z nimi szans.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here