Rafako planuje większą ekspansję na zagraniczne rynki

0

Firma chce wzmocnić obecność na Bałkanach, w Turcji i Indiach, rozważa też wejście do Kazachstanu, Uzbekistanu i Azerbejdżanu. Do 2018 roku spółka przeznaczy 1%. przychodów na badania.

Za Newseria.pl: Rafako, producent kotłów energetycznych, chce wzmocnić swoją obecność na Bałkanach, w Turcji i Indiach, ale rozważa także wejście do Kazachstanu, Uzbekistanu i Azerbejdżanu. Głównie będą to projekty z gwarancją oszczędności (EPC), ale firma ubiega się także o realizację dostaw dla innych kontraktorów EPC i realizację projektów w formule pod klucz. Korzystając z środków unijnych z nowej perspektywy, Rafako chce inwestować w badania i rozwój.

- reklama -

– Na rynkach zagranicznych w pierwszej kolejności będziemy starali się wzmocnić obecność tam, gdzie jesteśmy już znani, czyli na Bałkanach, w Turcji i Indiach – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu, dyrektor generalna Rafako. – Patrzymy też na rynki azjatyckie, pomiędzy Chinami a Rosją, czyli takie kraje, jak Kazachstan, Azerbejdżan czy Uzbekistan. […]. Do 2018 roku, jak zapewnia Wasilewska-Semail, spółka powinna powrócić do zasady przeznaczania 1 proc. przychodów na badania i rozwój (R&D). W ostatnim czasie Rafako likwidowało tego rodzaju wydatki.

 

czytaj cały artykuł na newseria.pl

 

publ. /ps/

 

  ————————————————————————

 

zobacz także:

 

Rafako przedstawiło nową strategię na lata 2015-2018

Rozwój technologiczny, przodownictwo ekologiczne w sektorze energetycznym, rozwój sprzedaży zagranicznej i dyscyplina kosztowa – oto główne założenia spółki.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here