M.Lenk: Sukces Raciborza to wysoka pozycja w rankingach

14

Miasto Racibórz na prawie 300 miast porównywalnej wielkości zajął 26 miejsce…   M.Lenk odnosi się do rankingów wykorzystanych przez A.Ronin w kampanii. Więcej>>    /materiał wyborczy/

 

- reklama -

 

 

Chciałbym odnieść się do wyników dotyczących pozyskiwania środków unijnych przez gminy subregionu zachodniego, opublikowanych przez Sztab Wyborczy Anny Ronin na portalu naszraciborz.pl pod artykułem „Anna Ronin naszą kandydatką na Prezydenta (…)” w dniu 27 listopada 2014 roku.

Proszę zwrócić uwagę, że nie możemy porównywać mrówki ze słoniem i przedstawiony ranking siłą rzeczy jest obarczony błędami związanymi z obszarem, strukturą instytucjonalną poszczególnych miast i gmin subregionu zachodniego województwa śląskiego gdzie wg przytoczonego rankingu nasze miasto uplasowało się pomiędzy Radlinem a Gaszowicami.

Według mnie wiarygodnym źródłem są badania, które prowadzone są cykliczne i takie, które odnoszą się do miast porównywalnych pod względem wielkości i struktury, nie łączące gmin miejskich z wiejskimi ale skategoryzowanymi pod względem wielkości i badającymi obszar nie tylko na poziomie subregionu ale całej Polski.  Takie badanie od lat prowadzi czasopismo „Wspólnota”, które uwzględniło między innymi projekty Miasta Racibórz realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Śląskiego.

 

 

 

 

 

 

Właśnie nasze osiągnięcia mają odzwierciedlenie w analogicznym okresie badań prowadzonych przez gazetę „Wspólnota”, gdzie Miasto Racibórz na prawie 300 miast porównywalnej wielkości w kategorii miasta powiatowe zajął 26 miejsce.

 

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o wykorzystanie środków unijnych przez samorządy przyglądając się naszej pozycji w województwie śląskim zajmujemy 6 miejsce pomiędzy Cieszynem a Tarnowskimi Górami.
Natomiast przyglądając się ostatniemu rankingowi opublikowanemu w tej kategorii przez „Wspólnotę”, to pomimo spadku na miejsce 70 w kategorii miast powiatowych  w województwie śląskim awansowaliśmy o jedną pozycję i jesteśmy na miejscu 5 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Pszczyną.

 

 

 

 

 

 

Ranking rankingowi nie równy ale jeżeli chce się być obiektywnym, to należy zwracać uwagę na badania, które prowadzone są cyklicznie i obejmują jednorodną grupę organizmów miejskich.

Mirosław Lenk

 

 

————————————————————————————————
materiał wyborczy  KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk
 

 

 

- reklama -

14 KOMENTARZE

 1. To jest klasa czlowieka ,który prosto i bez nienawiści tłumaczy co jest prawdą i takim uczciwym jet CZŁOWIEKIEM.”tymińska ” musi zniszczyc nienawiść w sobie jak śpiwał mistrz Niemen.Ludzi dobraj woli jest w Raciborzu wiecej i wybory wygra LENK.

 2. Byłem dzisiaj na spotkaniu Pani Anny Ronin i byłam zaszkowania frekfecja i pozytywną rekacją ludzi na spotkaniu ludzie bili zachwyceni co chwile brawa Pani Ronin, a ona kosiła ostro lenkoców
  Tylu ludzi nie było chyba od 20 lat na spotkaniu wyborczym!!!ona już wygrała

 3. co za porażka
  nawet wyniki które lenk przytacza na swoją obronę są właściwie przecwko niemu, popatrzcie tylko na spadki pozycji z poprzednich lat:
  [b]11 -> 26[/b]
  [b]9 -> 21[/b]
  [b]11 -> 26 -> 70[/b]
  i to są dane na jego obronę! przytaczane przez niego samego!
  śmiech na sali…
  ale… problem w tym że roninowa ma na swój plus tylko to że jest „nowa”

 4. Też byłem w Raciborze. Ta z Mniejszości Niemieckiej miała tam swoich popleczników. Ortmans co ma męża Niemca prosiła ją żeby przekonała że sama prezydentka starczy zeby rozwijac nasz raciborz. Potem waclawczyk (nie zasluguje na dużą literę) powiedzial ze muszą zmienić statut miasta żeby nie było drugiego zastępcy. Ups! Nie mogą zmienić statutu bo nie mają większości w radzie. Ups! Jednak będzie dwóch zastępców. Może pan Norbert? A potem z sali zapytali dlaczego nie szanuje seniorów co powiedziała na debacie w radiu. Ah, ja entschuldigung! Taki skrót myślowy. Ogólnie szanuje ale jak się skróci myśl o szanowaniu to wychodzi, że nie szanuje. Jak się ją zapytali co tak zmienia zdanie z dnia na dzień to powiedziała żeby ją nie policzkować. I jeszcze tak fajnie powiedziała, że ma dowód na zastraszanie urzędników. Tym dowodem jest jedna osoba ale jej nie przyprowadzi. Mam ale nie pokażę. Super strategia. Jak wygram to zobaczycie figę z makiem naiwniacy!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here