Środowiskowy Dom Samopomocy ma nowy samochód

0

Od teraz osobom niepełnosprawnym łatwiej będzie dojechać na rehabilitację, zajęcia i terapię.Przypomnienie krótkiej historii ośrodka i powodów jego powstania, podpisanie wymaganych dokumentów, następnie wręczenie kluczyków do pojazdu i… w drogę. Tak w skrócie można opisać przekazanie samochodu dla Stowarzyszenia na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych “DOM". Organizacja na zlecenie Powiatu Raciborskiego prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy typu B w Raciborzu przy ul. Grzonki 1.

To miejsce specjalnie stworzone dla osób, które w wyniku upośledzenia niektórych funkcji organizmu wymagają pomocy do życia w środowisku rodzinnym i społecznym. Głównym celem domu jest zwiększenie zaradności i samodzielności życiowej, a także integracji społecznej swoich podopiecznych. Troskliwa i profesjonalna opieka, intersujące formy zajęć, przestronne i nowoczesne wnętrza, domowa atmosfera sprzyjająca nauce samodzielności to tylko część oferty jaką swoim wychowankom zapewnia raciborska placówka, która funkcjonuje od stycznia 2014 r. i jest finansowana z dotacji celowej budżetu państwa. Na zainteresowanych uczestników czekają jeszcze wolne miejsca.

- reklama -

W poniedziałek w starostwie starosta raciborski Adam Hajduk oraz wicestarosta Andrzej Chroboczek oficjalnie oddali w użyczenie 9-osobowy bus marki Renault Trafic (rok produkcji 2008, 2.0 diesel) na potrzeby działalności placówki. Stowarzyszenie "Dom" reprezentowała prezes Magdalena Procajło, natomiast ŚDS – kierownik Iwona Olszewska. Towarzyszyła im także jedna z podopiecznych. Po dopełnieniu formalności, już na parkingu przed urzędem, przekazano kluczyki do samochodu. Bus umożliwi przywożenie i odwożenie wychowanków Domu i ułatwi codzienną działalność placówki. Jego zakup został sfinansowany z budżetu Powiatu Raciborskiego (wartość pojazdu 44 tys. zł).

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here