Święty Mikołaj dzielił prezentami w tworkowskim OPS-ie

0

Do Tworkowa przybyli niepełnosprawni młodzi i starsi mieszkańcy gminy Krzyżanowice. Wśród nich nie mogło zabraknąć mieszkanek "Różanego Pałacu" z Krzyżanowic.

 

- reklama -

Tworków: Święty Mikołaj był dobrym człowiekiem, który dzielił się z innymi tym, co miał. Co roku w dzień jego imienin, ludzie obdarowujemy się prezentami.

Pamięta o tym Ośrodek Pomocy Społecznej w Tworkowie i na spotkanie mikołajkowe 4 grudnia zaprosił swoich podopiecznych. Tego dnia do Centrum Kultury w Tworkowie przybyli niepełnosprawni młodzi i starsi mieszkańcy naszej gminy. Wśród nich nie mogło zabraknąć mieszkanek "Różanego Pałacu" z Krzyżanowic.

Oczekując na św. Mikołaja zaproszeni goście zobaczyli przedstawienie jasełkowe, które przygotowały dzieci z tworkowskiej szkoły pod kierunkiem Lidii Sigmund. To wieloletnia tradycja – dzieci z miejscowej szkoły chętnie występują podczas tych spotkaniach dla swoich niepełnosprawnych koleżanek i kolegów.

Ogromnie spodobało się i zrobiło duże wrażenie na widzach przedstawienie pt. "Bajka o kaktusie" przygotowane przez wychowanki DPS z Krzyżanowic oraz ich opiekunki.

Dla swoich podopiecznych panie z OPS-u przygotowały słodki poczęstunek oraz słodkie upominki, które rozdawał święty Mikołaj w asyście wójta gminy i pani kierownik OPS. Był również czas na wspólne śpiewanie kolęd.

Co roku w rolę świętego Mikołaja wciela się wójt senior Wilhelm Wolnik i choć zarzeka się, że to ostatni raz, można na niego zawsze liczyć. Bo wszyscy, którzy biorą udział w tej uroczystości wiedzą, że sprawiają wiele radości wszystkim dzieciom w ten "mikołajkowy" dzień.

 

Tekst i zdjęcia: Urząd Gminy Krzyżanowice

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here