Koniec z płatnym parkowaniem w Raciborzu

0

Strefa płatnego parkowania w centrum miasta przestanie funkcjonować w czerwcu przyszłego roku.Magistrat ogłosił przetarg na prowadzenie strefy płatnego parkowania z założeniem, że funkcjonować ona będzie w mieście tylko do 30 czerwca przyszłego roku. Później strefa zostanie zlikwidowana. Prezydent Mirosław Lenk mówił o tym już podczas swojej kampanii wyborczej. Jego zdaniem to dobry sposób na ożywienie handlu i usług w centrum miasta.

W styczniu 2015 roku na sesji radnym ma zostać przedstawiony projekt uchwały znoszący płatną strefę parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych. Urzędnicy natomiast muszą przygotować nowy projekt organizacji ruchu, uwzględniający nowy sposób parkowania w mieście i wprowadzenie nowego oznakowania.

- reklama -

– Aby zachować rotację parkowania w centrum Raciborza, z równą dostępnością do obiektów handlowych, usługowych i urzędów prezydent proponuje wprowadzenie parkowania ograniczonego czasowo, takiego, który obecnie funkcjonuje przy ulicach Batorego i Opawskiej – dowiadujemy się w UM Racibórz.

Przypomnijmy obecna strefa parkowania obowiązuje w obrębach ulic Reymonta, pl. Mostowy, Podwale, Batorego, Pocztowej, Mickiewicza, Drzymały, Wojska Polskiego, pl. Wolności Drewnianej.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here