Barbórko, Barbórko

0

4 grudnia przypada Dzień św. Barbary, patronki górników.

Już od tygodnia trwały przygotowania do obchodów tego święta w naszym przedszkolu. Dzieci na zajęciach poznawały zagadnienia związane z górnikami,kopalnią, trudem i niebezpieczeństwem wykonywanej pracy, uczyły się wierszy i piosenek, wykonywały czapki. Z niecierpliwością czekały na gościa.

Tego też dnia nasze przedszkole odwiedził pan Kurpanik, górnik, którego zapraszamy od kilku już lat.
Pan Kurpanik opowiedział dzieciom o trudnej pracy górników w kopalni, pokazał mundur galowy i akcesoria górnicze. Dzieci podziękowały piosenką, wierszykiem, a także laurkami. Atmosfera była miła, a zwieńczeniem Górniczego Święta w naszym przedszkolu było wykonanie tematycznych prac plastycznych, które można zobaczyć na wystawkach w szatni przedszkolnej.

- reklama -

Oprac.
D. Milej

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here