Skaza z RCK ponownie na podium w Krapkowicach

4

Młodzi tancerze z zespołu SKAZA działającego w RCK wrócili z medalami z III Krapkowickich Zderzeń Tanecznych.

 

- reklama -

 

 

Zespół SKAZA w III Krapkowickich Zderzeń Tanecznych o zasięgu ogólnopolskim wziął udział w trzech różnych technikach tanecznych w sześciu kategoriach prezentując łącznie 6 choreografii, z czego aż 4 zostały nagrodzone miejscem na podium i medalami! Dwie pozostałe choreografie, które debiutowały na konkursie w swoich kategoriach tanecznych i wiekowych znalazły się na 5 miejscu. – Konkurencja była bardzo duża. W konkursie wzięło udział ponad 90 prezentacji tanecznych o wysokim poziomie – relacjonuje Manuela Krzykała, instruktorka i prowadząca zespoły.

SKAZA zdobyła następujące nagrody:
– I miejsce w kat. Inne formy tańca, pow. 15 lat dla grupy balet/jazz starszej (reprezentacyjnej) za choreografię "Odcień duszy";
– II miejsce w kat. Hip Hop, pow. 15 lat dla grupy Street dance/ Hip hop starszej (reprezentacyjnej);
– III miejsce w kat. Show Dance, pow. 15 lat dla grupy balet/jazz starszej (reprezentacyjnej) za choreografię w technice tanecznej jazz;
– III miejsce w kat. Inne formy tańca do 11 lat dla grupy balet/jazz młodszej (reprezentacyjnej);
– V miejsce w kat. Hip Hop, 12-15 lat dla grupy Street dance/ Hip hop młodszej (reprezentacyjnej);
– V miejsce w kat. Show Dance do 11 lat dla grupy balet/jazz młodszej (reprezentacyjnej).

– Takie sukcesy bardzo cieszą, dają mnóstwo energii i motywują do dalszej pracy! – mówi instruktorka Manuela Krzykała, która tańca w SKAZIE uczy wspólnie z Denisem Chorym.

Zespół SKAZA na co dzień pracuje w Raciborskim Centrum Kultury. Zespół tworzy 21 grup, które rozwijają się w różnych technikach tanecznych. Obecnie SKAZA przygotowuje dwa pokazy. Pierwszy odbędzie się najprawdopodobniej podczas finału WOŚP 11 stycznia 2015 r. w RCK. Drugi to kolejny, najnowszy spektakl Amatorskiego Teatru Tańca zespołu SKAZA pt. "Moja Ławeczka", którego premiera wstępnie planowana jest na drugą połowę stycznia.

 

publ. /ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Skoroś rodzic to powinnaś wiedziec czemu nie doszedł do dkutku. A tak na przyszłość – zajmij się gołą dupą Twojej córki a nie jakością zdjęć. Tak roznegliżowane te laski, że trzeba je jakoś zamazać, żeby nieprzyzwoicie nie było.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here