Pociągiem z Katowic do Warszawy w 2,5 godziny

2

Wszystko dzięki zrewitalizowanej linii z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej, która zostanie oddana do użytku za 4 dni.
Już za 4 dni pociągi z Warszawy do Katowic dotrą w około 2,5 godz. To zasługa rewitalizacji linii Zawiercie-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Trasa pełni bardzo ważną funkcję komunikacyjną w regionie. Pozwala na wjazd do Katowic pociągów regionalnych i pośpiesznych z Częstochowy i stolicy. Od 14 grudnia składy dalekobieżne rozpędzą się na niej do 120 km/h, a dalej od Zawiercia do Olszamowic nawet do 200 km/h.

W ramach rewitalizacji linii Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice wymieniono już 84 km torów. Wykonawcy zamontowali 160 nowych rozjazdów, rozwiesili 75 km sieci trakcyjnej i wyremontowali 35 mostów i wiaduktów. Ponadto przebudowano 11 peronów i 6 przejazdów kolejowych. Dalsze prace będą się koncentrować na wymianie ostatnich 9 km torów używanych głównie przez pociągi towarowe.

- reklama -

– Cała inwestycja, której wartość wynosi blisko 366 milionów złotych, potrwa do marca przyszłego roku. Od 14 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, zrewitalizowana trasa pozwoli na szybki dojazd m.in. z Katowic do Warszawy – tłumaczy Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

/p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here