Otwarcie nowej hali produkcyjnej Eko – Okien.

5

Nowa hala produkcyjna w Kornicach oznacza ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w regionie.

20 tysięcy metrów kwadratowych. Tyle będzie wynosić powierzchnia nowej hali produkcyjnej firmy Eko – okna w Kornicach. Zatrudnienie przedsiębiorstwa podskoczy prawdopodobnie o ponad 500 osób. Eko – Okna już dzisiaj zatrudniają ok. 1500 osób. Eksportują swoje produkty do 19 krajów. Wyroby firmy można spotkać w tak egzotycznych dla Polaka miejscach jak Algieria czy Kanada. Dlatego też prezes Mateusz Kłosek postanowił z wielkim rozmachem pokazać, jak w Polsce, na peryferiach Górnego Śląska można zbudować firmę, która powoli staje się marką w całej Europie.

- reklama -

 

 Prezes Eko – okien zarysował w trakcie swojego przemówienia również nowe kierunki działania.

Otwarcie nowej hali miało miejsce o godzinie 16.00. Całą galę poprowadził znany z TVN Oliwer Janiak. Jako pierwszy przemówił sam prezes Kłosek, który swoje przemówienie powtórzył w językach każdego z kontrahentów. Prezes mówił więc po czesku, słowacku, niemiecku, włosku, francusku, hiszpańsku i nawet po węgiersku. Po przemówieniu wręczono statuetki przedstawicielom firm współpracujących z Eko – Oknami. Na miejscu pojawiło się ponad 300 gości – w większości ludzi biznesu.

 

 Uroczystościom otwarcia nowej hali towarzyszył występ zespołu Feel

 

Otwarciu hali towarzyszył szereg imprez – pokazy tancerzy, filmu prezentującego dokonania firmy, mini wykładu archeologa, który mówił o pradawnej historii Kornic i wreszcie występ piosenkarki Zuzanny Szreder i zespołu Feel. Na uroczystościach oprócz artystów gościli także samorządowcy z Pietrowic Wielkich oraz wiceminister infrastruktury Adam Zdziebło.

 

/l/

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here