Raciborzanie nagrodzeni w konkursie na film o Polsce w UE

1

Nagrodzony film ma charakter pastiszu.

Trójka młodych raciborzan: Anna Płaczek, Bartłomiej Starzak i Przemysław Juzefus, występujących w barwach „RSS NASZE MIASTO” – zdobyło III miejsce w konkursie filmowym o nazwie „Strzał w dziesiątkę” organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wręczenie nagród w konkursie, do którego zgłosiło się ponad 240 drużyn z całej Polski, odbyło się w czwartek 11 grudnia br. w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba Polskiego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Celem konkursu było nakręcenie filmu o maksymalnej długości 3 minut, podsumowującego 10 lat członkostwa Polskie w Unii Europejskiej.

- reklama -

 

 Zdobywcy trzeciego miejsca dostali również  pamiątkowe dyplomy. Zobacz zdjęcia.

 

Jury konkursu, w którym zasiedli przedstawiciele Komisji Europejskiej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz dziennikarze ogólnopolskich mediów, podkreślało oryginalne podejście raciborzan do filmu (jest rodzajem pastiszu z amerykańskich trailerów filmowych) i fakt, że nasz zespół przedstawił zróżnicowany materiał źródłowy. W/w film zawiera wypowiedzi przedstawicieli funkcjonariuszy Śląsko Małopolskiego oddziału Straży Granicznej, pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wodnej w Raciborzu, Lothara Wittka – rolnika z Rudyszwałdu, którego pole znajduje się po dwóch stronach granicy oraz Piotra Masłowskiego z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika.

 

 

Organizatorzy konkursu poinformowali, iż nagrodzone filmy zostaną wykorzystane przez Komisję Europejską w internecie i na jej portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Po rozdaniu nagród uczestnicy konkursu wzięli udział w dyskusji nt członkostwa Polski w UE,  którą poprowadziły: v-ce dyrektor Centrum Edukacji Obywatelskiej Alicja Pacewicz oraz dyrektor PKE Ewa Synowiec.

 

Zwycięski film można zobaczyć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=DMRjfObb_DM

 

 

RSS Nasze Miasto

 publ /l/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here