„Bezpieczne rolnictwo” – rozstrzygnięcie konkursu

0

Michał Bańczyk z Gimnazjum w Chałupkach najlepszy indywidualnie. W kategorii szkół zwyciężyło Gimnazjum z Kornowaca.

 

- reklama -

47 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło dziś w finale konkursu "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego". Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się Michał Bańczyk z Gimnazjum w Chałupkach. W kategorii szkół zwyciężyło Gimnazjum z Kornowaca.

Celem konkursu, który już po raz siódmy został zorganizowany w ramach działalności Powiatowej Komisji ds. BHP w Rolnictwie jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z: bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników, pożarnictwa, ochrony środowiska i działalności Śląskiej Izby Rolniczej. Test składał się z 40 pytań. Tym razem liczył się również czas oddania testu. W tegorocznej edycji udział wzięło 500 gimnazjalistów, natomiast we wszystkich dotychczasowych edycjach ponad 2000 uczniów.

Konkurs zorganizowali: Powiat Raciborski, Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach i Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu.

Wyniki w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Michał Bańczyk z Gimnazjum w Chałupkach
II miejsce – Anna Lasak z Gimnazjum w Krzyżanowicach
III miejsce – Tomasz Ziental z Gimnazjum w Kornowacu
IV miejsce – Damian Stanienda z Gimnazjum w Kornowacu
V miejsce – Mateusz Tomala z Gimnazjum w Kornowacu
VI miejsce – Dawid Krakowczyk z Gimnazjum w Krzyżanowicach
VII miejsce – Dawid Buba z Gimnazjum w Tworkowie

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Kornowacu
II miejsce – Gimnazjum w Krzyżanowicach
III miejsce – Gimnazjum w Chałupkach

Finaliści w kategorii indywidualnej etapu powiatowego otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki promocyjne natomiast trzy najlepsze gimnazja pamiątkowe dyplomy. Nagrody i upominki w tegorocznej VII edycji konkursu ufundowali: Śląska Izba Rolnicza w Katowicach, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie, Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, PPHU "ELIKOR", Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe "Agromax" Sp. z o.o., AgroFun w Raciborzu oraz firma Zott w Raciborzu.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here