Policjanci przygotowali kalendarz rowerzysty

0

W kalendarzu wykorzystano fotografie autorstwa uczniów ZSO nr 1.W grudniu zakończyły się prace związane z merytorycznym przygotowaniem i wydrukowaniem kalendarzy rowerzysty na 2015 r. Dzięki współpracy z ZSO nr 1 w Raciborzu w kalendarzu wykorzystano fotografie wykonane przez uczniów tej szkoły. Nazwiska autorów umieszczono na poszczególnych zdjęciach. W piątek, 19 grudnia pierwsze egzemplarze zostały wręczone partnerom z ZSO nr 1 oraz PCZK w Raciborzu. Druk sfinansowano przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Rozwój sieci dróg rowerowych i rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa powodują, że każdego roku na terenie powiatu raciborskiego znacznie powiększa się grono miłośników dwóch kółek. Kolejne nowelizacje ustawy Prawo o ruchu drogowym istotnie zmieniły jednak sposób poruszania się po drogach. Przez cały mijający rok policjanci raciborskiej drogówki realizowali działania z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów.

- reklama -

Oprócz kilkudziesięciu spotkań, szkoleń, turniejów i pogadanek przygotowali także materiały zawierające podstawowe przepisy o ruchu rowerów. Wspólnym dziełem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i pracowników Starostwa Powiatowego w Raciborzu jest mini poradnik, który został niedawno wydrukowany i będzie kolportowany wśród zainteresowanych uczestników ruchu drogowego.

/publ. a/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here