Wycieczka wychowanków ZPiSdN do stolicy

0

W Warszawie młodzież gościła m.in. w Pałacu Prezydenckim.

Wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w ubiegłym tygodniu skorzystali z noclegu Zakładu Poprawczego w Warszawie – Falenicy. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.

- reklama -

W trakcie pobytu w stolicy na uczniów czekała niespodzianka przygotowana przez pracowników placówki w Falenicy – spotkanie z Mr Universe 2014 kulturystą Pawłem Głuchowskim i specjalistką od fitness, trenerką personalną Katarzyną Dziurską.

Podczas wycieczki wychowankowie Zakładu trafili również do Centrum Olimpijskiego, aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu trwającego od 5 lat programu SPORT PRZECIW AGRESJI, organizowanego przez posłankę Beatę Bublewicz i raciborskiego wioślarza Kajetana Broniewskiego. Ukoronowaniem imprezy był wyścig dwójek wioślarskich na ergometrze. Po raz kolejny reprezentanci placówki – Kamil Falandysz i Krzysiek Bendig, stanęli na trzecim miejscu podium zawodów. W nagrodę zdobyli okazałe puchary i bardzo cenne nagrody rzeczowe, które wręczane im były w towarzystwie sław polskiego sportu: lekkoatletki Grażyny Rabsztyn, rajdowca Rafała Sonika.

 

 

 Młodzież mogła zaprezentować swoją tężyznę fizyczną w trakcie zawodów na ergometrze wioślarskim.

 

Podopieczni pracowników Zakładu wizytowali również w Pałacu Prezydenckim. W trakcie zwiedzania tego obiektu młodzież miała możliwość poznać osobistego ochroniarza Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Końcowym akcentem było przekazanie paczek świątecznych dla dwóch podopiecznych Fundacji „Po Drugie” z Warszawy, opiekującej się wychowankami placówek resocjalizacyjnych.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here