H2Ostróg: Czy padnie liczba 200 tys. odwiedzin w 2014 roku?

1

Ponad 190 tys. gości (stan na 18 grudnia) skorzystało już z atrakcji raciborskiego aquaparku. Najlepszym miesiącem był sierpień, najsłabszym wrzesień.

 

- reklama -

 

 

Wg danych przekazanych nam przez Krzysztofa Borkowskiego, zarządzającego obiektem, do 18 grudnia dokładna liczba gości wyniosła 190 133. Biorąc pod uwagę, iż – pomijając feralny wrzesień, kiedy to frekwencja spadła poniżej 20. tys. – co miesiąc aquapark odwiedzało ponad 23 tys. osób, 200 tys. do końca roku jest jak najbardziej do osiągnięcia. W 18 dni grudnia z atrakcji pływalni skorzystało 12 511 osób, do 31 grudnia musiałoby przyjść jeszcze niespełna 10 tys. osób.

 

Analizując poszczególne miesiące, to jak już wspomniano, największe oblężenie przeżywał aquapark w sierpniu. W miesiącu tym zanotowano frekwencję 30 908 osób (średnio 997 osób każdego dnia). Niewiele mniejsza była w lipcu. Co ciekawe, po rekordowym sierpniu nastąpił drastyczny spadek i we wrześniu frekwencja wyniosła jedynie 19 841 odwiedzających.

 

Jeśli chodzi o dzienny rekord frekwencji to padł on w niedzielę 8 czerwca. Tego dnia przez obiekt przewinęło się 1405 osób.

 

Przed oddaniem H2Ostróg do użytku z analiz przeprowadzanych w magistracie wynikało, iż aby nie przynosił on strat, dziennie musi przyjmować 411 odwiedzających. Tymczasem nawet w najsłabszym wrześniu liczba ta była o 50% wyższa. Przypomnijmy, zachęcony sukcesem prezydent Mirosław Lenk już po kilku tygodniach działalności basenu przy Zamkowej zapowiedział jego rozbudowę o część zewnętrzną.

 

Poniżej prezentujemy dane odnośnie frekwencji w rozbiciu na poszczególne miesiące 2014 roku:

 

 

 

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here