Zmarł prof. Michał Szepelawy – rektor PWSZ

5

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 31 grudnia o godz. 13.00 w kościele WNMP w Raciborzu.

 

- reklama -

 

 

 

 

Michał Szepelawy urodził się 29 marca 1951 w Mieszkowicach. Ukończył Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, zaś w  1970 roku rozpoczął naukę w Studium Nauczycielskim w Raciborzu, które ukończył w 1972 roku. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 12 w Raciborzu, następnie od 1973 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Raciborzu – jednaj z nielicznych szkół sportowych w Polsce.

Karierę nauczyciela akademickiego rozpoczął w 1977 roku po uzyskaniu tytułu magistra. Pracował w Studium Nauczycielskim w Raciborzu jako metodyk  wychowania fizycznego. W 1997 roku uzyskał tytuł doktora na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2004 roku uzyskał habilitację. Od 2002 roku był wicedyrektorem Instytutu Studiów Edukacyjnych w raciborskiej PWSZ.

Od 15 maja 2007 roku piastował funkcję  rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, w której wcześniej od 2004 roku był dyrektorem  Instytutu Studiów Edukacyjnych.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prof. M. Szepalawy dostał się do szpitala w okresie przedświątecznym jednak na święta Bożego Narodzenia został wypisany do domu. W niedzielę ponownie poczuł się źle, został zabrany przez pogotowie ratunkowe.   

 

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 31 grudnia o godz. 13.00 w kościele WNMP w Raciborzu.  Dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Jeruzalem.

 

//i/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. aqua

  Uczelnia środowisko i przyjaciele stracili wielka postac.
  DZIEKI NIEMU UCZELNIA JESZCZE ISTNIALA,
  Byl madrym przesympatycznym czlowiekiem ,z wizja istnienia tej uczelni. Niestety nie dane bylo mu zrealizowac wielu pomyslow i planow. ZEGNAJ PRZYJACIELU

 2. OSi

  Mój znajomy w Raciborzu też niedawno nagle zmarł i nie miał nawet 60 lat.Uzdrowiskowego powietrza nie mamy w Raciborzu wręcz przeciwnie.Na skutki długo nie trzeba czekać. Moje kondolencje dla rodziny.

 3. Otwarty, ciepły, sypmatyczny, pomocny człowiek który pomimo wielu obowiązkuów zawsze znalazł czas do nas- studentów, Pomimo tego,że piastował tak wysokie stanowisko był zwykłym normalnym człowiekiem, który o dziedzinie kultury Fizycznej wiedział wszystko i dzielił się z tą wiedzą ze studentami zawsze pomógł kiedy był jakiś problem, osoby które broniły u Profesora prace magisterskie czy licencjackie wiedzą o czym mówie… Pozostał wielki żal, smutek i ogromne niedowierzanie… 🙁

 4. Małopolska i Śląsk – to województwa najbardziej zanieczyszczone pyłem zawieszonym i benzopirenem. Powietrze, którym oddychają mieszkańcy Polski, od lat jest najgorszym w Unii Europejskiej. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, niewiele zrobiono w walce ze smogiem. Według Najwyższej Izby Kontroli tylko w Krakowie rozpoczęto walkę ze smogiem. W pozostałych miastach i regionach dopiero wprowadzane są projekty, ekologiczne rozwiązania.
  NIK alarmuje także, że z powodu najgorszego w Europie powietrza grożą nam kary wysokości nawet 4 miliardów złotych.
  To jednak co najbardziej przeraża to liczba zgonów. W Polsce przez fatalne powietrze umiera rocznie 45 tysięcy osób. Wysokie stężenie pyłu zawieszonego powoduje i pogłębia choroby płuc i układu krążenia. Z kolei benzo(a)piren jest związkiem silnie rakotwórczym.

 5. Hun

  L i tak tego nie czyta a nawet gdyby przeczytał to i tak nic się nie zmieni raczej.L jest bez wizji nie widzi prawdziwych problemów. Za to wymyśla i stwarza miastu sam nowe.Marnowanie milionów i wycinanie drzew to u niego klasyka.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here