
Warto dodać , iż Niedziela Palmowa jest początkiem Wielkiego Tygodnia w Kościele Katolickim. W liturgii tego dnia przypomina się o uroczystym wjeździe Chrystusa na osiołku do Jerozolimy.
W kościele św. Mikołaja. w Raciborzu po raz pierwszy odbył się konkurs palm wielkanocnych. Ta tradycja, kultywowana w wielu parafiach wzbudziła szczególne zainteresowanie całych rodzin. Zwyczaj świecenia symbolicznych palm obchodzony jest u nas od XI wieku.
Po mszy św. – sumie – wszystkich z poświęconymi wiązankami i wysokimi palmami zaproszono do prezbiterium, gdzie jury pod przewodnictwem proboszcza ks. Adriana Bombelka przyznało I miejsce rodzinie Państwa Malcharczyków. II miejsce zajął Kamil Moskwa. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody, a wyróżnieni bony towarowe do KMPiK. Dziewczyny z grupy Dzieci Maryi przygotowały stoisko ze świecami wielkanocnymi, ministranci z barwnymi wiązankami palm oraz ozdobami na świąteczny stół. Warto dodać, że Niedziela Palmowa jest początkiem Wielkiego Tygodnia w Kościele Katolickim. W liturgii tego dnia przypomina się o uroczystym wjeździe Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, gdzie witały go tłumy z gałązkami drzew palmowych i okrzykami "Hosanna, hosanna Synowi dawidowemu. Za pięć dni, Ci sami ludzie wołali przed Piłątem "Ukrzyżuj go".
Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że również dzisiaj nie brakuje obłudy i fałszu wśród osób wierzących zagubionych w swoim życiu.
Krystian Niewrzoł
publ./l/





![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)

![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)


![Dziewięć medali dla Łamatorów na Silesian Open Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-46.jpg)

![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








Swietny pomysł ks. Proboszcza Bombelka. Duże zainteresowanie konkursem , szczególnie dzieci
Cieszę się, iż w mojej macierzystej parafii robi się tyle nowych rzeczy, także w sferzxe duszpasterskiej.
Chwała za to ks. proboszczowi i radzie parafialnej.Niech Wam Chrystus zmartwychwstały błogosławi.