Nędza i Kuźnia Raciborska skarżą się na słaby sygnał

2

W niektórych miejscowościach sygnał GSM jest bardzo słaby. Zdarza się, że nie ma go w ogóle.

 

- reklama -

Zarząd Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego poparł uchwałą skargę Gminy Nędza oraz Gminy Kuźnia Raciborska wystosowanej do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Chodzi o niski sygnał GSM albo wręcz jego brak w kilku miejscowościach obu gmin.

Gminy w oficjalnej skardze zwracają uwagę, że w niektórych miejscowościach bardzo słaby sygnał można uzyskać tylko w niektórych miejscach, natomiast są miejscowości, do których sygnał nie dociera w ogóle. W związku z tym, że obie gminy częściowo zlokalizowane są na terenach zalesionych, często oddalonych od większych miast, sprawa łączności jest bardzo ważna dla normalnego funkcjonowania. – Wezwanie służb medycznych czy porządkowych stanowi często duży problem, bo sygnał dostępny jest np. tylko w jednej części wsi – zwraca uwagę wójt Nędzy Anna Iskała.

Gminy proszą Urząd Komunikacji Elektronicznej o uruchomienie dodatkowych urządzeń obejmujących szczególnie Jankowice, Szymocice i Górki Śląskie. Jednocześnie deklarują współpracę w zakresie niezbędnej infrastruktury technicznej oraz lokalizacji.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Artykuł dowodzi, że władza w Nandzy P Przewodniczący i Wójt królowa martwią sie, bo pani pisząca te rzeczy jest utrzymywana z naszych podatków. Teraz Przybyła razem z Wójtem rozwiąże problem. Na pewno. Brawo. Temat zastępczy.

  2. No i po co ten kubeł pomyj? Mieszkam na Ostrogu i przez ostatnie 3 tygodnie miałem zanikający sygnał najbardziej reklamowanej sieci w Polsce. Problem polegał na tym, że kilka razy dziennie musiałem ręczne wyszukiwać operatora zastępczego. Od niedzieli sytuacja uległa poprawie. Inny przykład: Często korzystam z naszych dróg i autostrad – brak zasięgu na nich to norma. Jeszcze inny: Moi bliscy mieszkają 2 km od granicy z Czechami i gdy ich odwiedzam, muszę zwracać szczególną uwagę, czy czasem nie korzystam z czeskiego operatora. Nie jest winą władz gminnych, że w kraju mamy fatalne pokrycie sieci komórkowej. Operatorzy maja najbardziej rozwinięte sieci w miastach i aglomeracjach, a reszta kraju to dziury. Jak to mówią: taką mamy telefonię. Zamiast narzekać i psioczyć, podziękuj Panu Bogu, że Twoi włodarze interweniują w tej sprawie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here