Umorzenie pożyczek z WFOŚiGW dla Wodzisławia

0

W 2006r. termomodernizowano budynek na Kubsza w Wodzisławiu. Dzisiaj nie dość, że jest to obiekt dużo bardziej przyjazny środowisku, to Fundusz jeszcze częściowo umarza pożyczkę.

Pieniądze uzyskane dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach stale na siebie pracują. Pożyczki uzyskane z tego źródła nie tylko służą do realizowania kompleksowych inwestycji, których celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego. Jeśli gmina zaciągnie taką pożyczkę, to może liczyć na jej częściowe umorzenie decydując się na dalsze procesy, których celem jest ograniczenie niskiej emisji, poprawa stanu rzek, działalność edukacyjna w sferze ekologii. Tak było w przypadku gminy Rydułtowy, gdzie Fundusz zdecydował się na umorzenie 70 tys. zł. z pożyczki, która była przeznaczona na realizację termomodernizacji Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2. Pieniądze te dzisiaj powędrowały na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tak jest również w Wodzisławiu Śląskim. W przypadku tego miasta Rada Nadzorcza Funduszu zdecydowała się na posiedzeniu w dniu 27 marca na umorzenie pożyczki w kwocie w wysokości 56,5 tysiąca zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działania proekologiczne. Pożyczka ta była przeznaczona na termomodernizację budynku mieszkalno – usługowego przy ul. Kubsza 15. Od realizacji tego zadania minęło już prawie 9 lat. Dzięki niej budynek zyskał nowego blasku i stał się dużo bardziej przyjazny dla środowiska. Sam budynek liczy 3 kondygnacje, a jego losy datują się od roku 1957. W ramach termomodernizacji docieplono ściany oraz strop i piwnice. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, ale również naprawiono kominy, wymieniono połać dachową i uzupełniono dachówki. Dzięki tej inwestycji w budynku przebudowano także kotłownię gazową oraz instalację CO.

- reklama -

 

 

 Dzięki wsparciu z WFOŚiGW kamienica w centrum Wodzisławia uzyskała nowy, estetyczny wygląd i stała się dużo bardziej ekologiczna.

/l/

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here