75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

0

W katowickich obchodach rocznicy mordu NKWD na tysiącach obywateli polskich, w tym policjantów, wziął udział szef raciborskiej policji Paweł Zając.

 

- reklama -

 

 

Wczoraj odbyły się obchody 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Spod pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Placu Andrzeja ruszył katyński marsz pamięci służb mundurowych województwa śląskiego, który zakończył się pod Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uczcili w ten sposób pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów zamordowanych przez NKWD. W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. dr Paweł Zając.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej na Placu Andrzeja. W obchodach uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r."  oraz wielu zaproszonych gości, w tym poczty sztandarowe, reprezentanci służb mundurowych oraz młodzież śląskich szkół. W intencji pomordowanych modlili się przedstawiciele duchowieństwa i kapelani. Pod pomnikiem zostały zapalone znicze oraz złożone biało – czerwone wiązanki kwiatów. Następnie spod pomnika ruszył  katyński marsz pamięci służb mundurowych województwa śląskiego, który zakończył się pod Grobem Policjanta Polskiego znajdującym się terenie  Komendy  Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

źródło: KWP Katowice, KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here