Biblioteka dla Seniorów

0

Na spotkaniu seniorzy zauważyli, że w Raciborzu brakuje miejsca, w którym mogliby przyjść z przyjaciółmi i przy filiżance kawy przeczytać książkę lub czasopismo, a biblioteka najlepiej nadawałaby się na takie spotkania.

 

- reklama -

 

 

Biblioteka nie jest jedynie miejscem, w którym można wypożyczyć książkę. Przekonali się o tym starsi czytelnicy raciborskiej książnicy, którzy na specjalnie dla nich zorganizowanym spotkaniu przy aromatycznej kawie i pysznych ciasteczkach mogli posłuchać opowieści o tym, co tak naprawdę dzieje się w bibliotece.

A dzieje się bardzo dużo! Kursy komputerowe dla seniorów, multimedialne kursy e-learningowe, spotkania z ciekawymi osobistościami kultury i sztuki, wernisaże, spektakle teatralne, dyskusyjne kluby książek… Przy czym oczywiście nie zapominamy, że najważniejsza dla nas jest literatura.

– Nasz księgozbiór wciąż się powiększa, a co najważniejsze, każdy z czytelników znajdzie u nas coś dla siebie – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor Biblioteki. Wybór jest naprawdę ogromny i nie ogranicza się tylko do tradycyjnych książek. Wypożyczyć można także audiobooki, czyli książki mówione, filmy, muzykę, gry planszowe. Wystarczy tylko przyjść do biblioteki i się zapisać!

Na spotkaniu seniorzy zauważyli, że w Raciborzu brakuje miejsca, w którym mogliby przyjść z przyjaciółmi i przy filiżance kawy przeczytać książkę lub czasopismo, a biblioteka – z jej wspaniałą atmosferą – najlepiej nadawałaby się na takie spotkania. Może uda się taki kącik dla starszych czytelników stworzyć, a na razie zapraszamy na spotkania klubów książki oraz do naszej czytelni!

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here