Pomóż innym i zarejestruj się, jako potencjalny dawca szpiku

0

Po raz czwarty raciborscy studenci organizują dzień Dawcy szpiku kostnego. Ruszyła rejestracja, która potrwa do czwartku do godz. 20.00.

 

- reklama -

Zarejestrować może się każdy, kto wierzy w sens dawstwa. Należy być zdrowym, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. – Rejestracja nie jest czasochłonna ani tym bardziej bolesna. Lecz rejestrując się, należy pamiętać o tym, że to bardzo poważna decyzja, od której może zależeć ludzkie życie. W przypadku, gdy to my jesteśmy genetycznym bliźniakiem pacjenta, dajemy mu szansę na powrót do zdrowia – podkreślają organizatorzy akcji.

Miejsca rejestracji:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Data: 22.04.2015-23.04.2015
Godziny: 9:00-16:00
Miejsce: Budynek główny, I piętro obok punktu ksero "Jaga"
Adres: Słowackiego 55, Racibórz

Galeria Młyńska
Data: 22.04.2015-23.04.2015
Godziny: 13:00- 20:00
Miejsce: Hol Glówny
Adres: Mickiewicza 12, Racibórz

Po raz pierwszy podczas lokalnej akcji w Raciborzu będzie można również wesprzeć finansowo działania fundacji. – Często osoby, które rejestrowały się dopytywały czy mogą wesprzeć drobną sumą działania fundacji podczas akcji lokalnej. Przez trzy poprzednie edycje nie było takiej możliwości, lecz tym razem będzie. Każdy, kto chce wspomóc finansowo działania fundacji DKMS Polska będzie mógł wrzucić do specjalnie przygotowanej skarbonki daną sumę pieniędzy – informują organizatorzy.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here