Tai Chi w bibliotece na Ostrogu

0

Spotkanie kwietniowe w Klubie Przyjaciół Biblioteki w całości poświęcone było Tai Chi Chuan, a wszystko za sprawą niecodziennego gościa – nauczyciela Tai Chi Bogdana Marka Barabasza.

 

- reklama -

 

 

Na spotkanie przybyło liczne grono Pań zainteresowanych tematem spotkania. Nasz gość w bardzo zajmujący  sposób opowiadał czym jest Tai Chi i dlaczego warto ćwiczyć. „Biały żuraw rozkłada skrzydła”, „Wąż pełzający na trawie” czy „Gra na lutni” to nazwy pozycji Tai Chi, które cieszą się na świecie i w Polsce coraz większą popularnością. Ćwiczenie Tai Chi poprawia ogólną sprawność fizyczną – ruchomość stawów, elastyczność, wytrzymałość i równowagę. Spowolnione rozluźnione ruchy oraz zrównoważony oddech regulują krążenie wewnętrznej energii naszego organizmu. Bardzo ważnym aspektem jest także to, że ćwiczyć Tai Chi  można w każdym wieku, bez względu na płeć czy kondycję fizyczną. Dla wszystkich tych którzy chcą poprawić swoje zdrowie i utrzymać je w dobrej kondycji jest właśnie Tai Chi.  Pan Marek  podkreślił iż zajęcia Tai Chi są dostosowane do indywidualnych możliwości ćwiczącego, w atmosferze pozbawionej rywalizacji,  a rezultaty pojawiają się już po paru miesiącach systematycznych ćwiczeń. Na koniec, zachęcając nas do ćwiczeń pokazał kilka ruchów Tai Chi, które wszyscy przećwiczyli z uwagą i w skupieniu. „Wypychanie nieba” czy „Przenoszenie księżyca” to tylko niektóre z nich.  Kolejne spotkania z Tai Chi  w bibliotece planowane jest na lato. Zaproszenie  na zajęcia widoczne będzie na stronie biblioteki.

Na majowe spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki zapraszamy już 12 maja – będą to  warsztaty z Batiku. Przypominamy jednak, iż ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem  324158486.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here