2 maja na ROCKOWO!

0

Gwiazdą imprezy, organizowanej przez Raciborskie Centrum Kultury, będzie zespół Oberschlesien.

 

- reklama -

2 maja w amfiteatrze przy Domu Kultury "Strzecha" przy ul. Londzina 38 w Raciborzu wystąpią zespoły Bad Ground, Popiół, Underground oraz Oberschlesien. Wstęp wolny.

Bad Ground powstał z inicjatywy Patryka Kensiora Kensy w 2009 roku. Sytuacja unormowała się w 2012 roku, kiedy to Bad Ground znalazł nową salę prób i przede wszystkim wokalistę. Został nim Michał Jachwak. Od tego czasu zespół pracował nad materiałem, który zaprezentował w 2013 roku podczas trasy koncertowej "Out od the Darkness Tour". W 2014 roku zespół opuszcza basista. Jego miejsce zastępuje Maciej Nowicki. W 2014 zespół wygrywa konkurs Pandastart, dzięki czemu zaprezentował się na scenie Panda Art Festivalu.

 

 

Popiół to piątka przyjaciół z okolic Czerwionki-Leszczyn. Materiał, który znalazł się na ich debiutanckiej płycie to połączenie melodyjnego rocka i prostych tekstów. Kolejne single zapowiadające płytę zostały zauważone i docenione przez stacje muzyczne, co przełożyło się na liczne emisje teledysków na kanałach 4funTV, MTV, VIVA, VH1, CANAL+, POLSAT, POLSAT 2, TV4, OTV, TVN 7, TVP 3.

 

 

Underground pochodzi z Rybnika. Powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a swoją debiutancką płytę wydał wiosną 2003 roku. Znalazło się na niej 16 piosenek. Płyta "Kto jest kim" ukazała się na rynku za pośrednictwem Warner Music Poland. Nominowano ją w kategorii "Płyta Rockowa" do nagród "Super Jedynki 2004" organizowanych przez TVP1, Polskie Radio i pismo Super TV. Od tamtego czasu zespół wydał jeszcze dwie płyty. Niedawno zespół zakończył prace nad najnowszym albumem pt. "Mrowisko". Materiał, który znalazł się na nim jest znacznie bardziej dynamiczny od wcześniejszych.

 

 

Oberschlesien powstał w 2012 roku. Zespół zajął drugie miejsce w programie „Must Be The Music”. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta „Oberschlesien I” promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową. Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią – pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy przekazane nam wartości  i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi. Obecnie grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, miłości, kobietach, motocyklach.

 

 

 

 

/p/

 

 

—————————————————————————————

Polecamy również:

 

Kabaret Młodych Panów wystąpi w RCK

10/10 czyli urodziny – z takim programem kabareciarze pojawią się w Raciborskim Centrum Kultury 13 i 14 maja (dwukrotnie).

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here