Dobry start klubu jeździeckiego „Na Górce”

0

Zawodniczki z Marklowic wzięły udział w pierwszych zawodach z cyklu Śląskiej Ligii Towarzyskiej.

W LJKS Eldorado Świerklany odbyły się pierwsze zawody z cyklu Śląskiej Ligii Towarzyskiej. Były to pierwsze w tym sezonie starty zawodników KJ „Na Górce” w Marklowicach. Klub był reprezentowany przez 9 członków, wśród których było 4 debiutantów.
    
Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kuce, które miały do pokonania parkur o wysokości 60cm. W tej kategorii Klub był reprezentowany przez 3 zawodniczki, dla których był to pierwszy udział w zawodach. Dominika Smyrak na Erosie zajęła 5 miejsce na 28 startujących par. Czystym przejazdem konkurs zakończyła również Kamila Badowska na Mandarynce, natomiast Julia Rybak na Mieciu zakończyła swój start popełniając 1 błąd – przez co uzyskała 4 pkt. karne.
    
Kolejną kategorią, w której brały udział zawodniczki KJ „Na Górce” był konkurs o wysokości przeszkód do 80cm. Startowały w nim 4 pary reprezentujące Klub, a Nikola Wolny na Taconie po czystym przejeździe zajęła 3 miejsce na prawie 50 startujących par. Natomiast Paulina Marczykowska na Dorotce, Paulina Matuszczyk na Jaskrze oraz Klaudia Bażan na Doardo uzyskały podczas pokonywania parkuru 4 pkt. karne.

- reklama -

 

 
 

 

W kolejnej konkurencji można było oglądać starty 6 zawodniczek Klubu. Był to konkurs, w którym startujący musieli pokonać parkur o wysokości 90cm, a do udziału w nim zgłosiło się ponad 30 par. Marta Nadskakulska na Cyrylu pokonała parkur bezbłędnie i zajęła 5 miejsce. Czysty przejazd uzyskała również Klaudia Bażan na Doardo, a Nikola Wolny na Taconie oraz Ksymena Okręt na Drako ukończyły parkur uzyskując 4 pkt. karne.
    
W konkursie do 100cm brały udział dwie zawodniczki KJ „Na Górce”: Marta Nadskakulska na Cyrylu oraz Ksymena Okręt na Drako. Były to jedne z pierwszych startów tych klubowiczek w zawodach o tej wysokości. Obie startujące ukończyły swoje przejazdy uzyskując kolejno 9 i 8 pkt. karnych.
    
Zawody w LJKS Eldorado Świerklany zaowocowały dobrymi przejazdami debiutujących w zawodach członków KJ „Na Górce” w Marklowicach. Przejazdy wszystkich zawodników, pomimo popełnionych błędów, były dobre stylowo, w związku z czym można oczekiwać kolejnych dobrych startów w przyszłości. Również pozytywne nastawienie i chęć rozwoju klubowiczów potwierdzają ten osąd.

/Joanna Koczy, Marta Nadskakulska/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here