Urząd podsumował akcję „Zima w mieście”

0

Z różnych form zajęć, które Urząd Miasta przygotował dla dzieci i młodzieży w czasie ferii, skorzystało prawie 5,5 tys. osób.Ferie zimowe w roku szkolnym 2014/2015 w Raciborzu trwały od 2 do 13 lutego. Ze swoją ofertą zorganizowania zajęć dla dzieci i młodzieży wystąpiły placówki: Raciborskie Centrum Kultury, Biblioteka, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz.

Pełne atrakcji warsztaty w Raciborskim Centrum Kultury: z baśniami, teatralne, taneczne, wokalne, fotograficzne, z folklorem skupiły łącznie 374 osoby, koncerty i pokazy powarsztatowe przyciągnęły 750 odbiorców, a kino feryjne odwiedziło w sumie 844 widzów. Poza klasycznymi i tematycznymi warsztatami Raciborskie Centrum Kultury przygotowało także dla chętnych półkolonie z rozrywką. W programie były zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, gry zespołowe, wycieczki, wyjścia na basen, lodowisko i do kina.

- reklama -

Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił dla raciborskich dzieci i młodzieży swoje obiekty tj. : aquapark "H2Ostróg", halę sportową "Arena Rafako", lodowisko "Piastor" oraz kręgielnię. Największym zainteresowaniem cieszyły się wejścia na basen. Miasto Racibórz zapewniło wszystkim chętnym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów bezpłatne wejścia na krytą pływalnię. Z tej oferty skorzystało 1248 osób. Dodatkową atrakcją z której skorzystały 592 osoby były zajęcia prowadzone przez instruktora – nauka pływania oraz gry i zabawy. Na Arenie Rafako odbywały się zawody w różnych dyscyplinach sportu. Prowadzono turnieje tenisa stołowego, piłkarzyków stołowych, badmintona, tenisa ziemnego, siatkówki, piłki nożnej, siatkonogi, a nawet była możliwość sprawdzenia się w bitwach łuczniczych. Wolny czas w Arenie Rafako spędziły 433 osoby. Na lodowisku "Piastor" wykwalifikowany instruktor prowadził naukę jazdy na łyżwach, a udział w konkurencjach sprawnościowych, grach i zabawach nagradzany był słodkimi upominkami. Frekwencja na lodowisku to 717 odwiedzających. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na kręgielni. Z tej atrakcji skorzystało 220 osób. Ogółem z programu przygotowanego przez OSiR dla dzieci i młodzieży skorzystało w czasie ferii 2618 osób.

W Bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży wprowadzające w magiczny świat Harry'ego Pottera pod nazwą "Standardowo Magiczne Ferie z Biblioteką". Były prezentacje multimendialne oraz zajęcia, w trakcie których powstawało wiele ciekawych prac plastycznych. O codzienną dawkę intensywnej gimnastyki zadbał Xbox – gry sportowe i tańce. Przygotowano szeroki wybór gier planszowych. Chętni uczestniczyli w warsztatach literackich, plastycznych w tym "concept-artu", tworzenia gier planszowych. W ramach "Dnia Bezpiecznego Internetu" mali internauci poznawali podstawowe pojęcia związane z Internetem. Dla chętnych zorganizowano wycieczki: do Mosznej polegające na zwiedzanie Polskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa oraz do Afrykarium we Wrocławiu. Ogółem w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę wzięło udział 700 osób.

Również Miejski Klub Zapaśniczy "Unia " w Raciborzu skupił szerokie grono chętnych w czasie ferii zimowych. Zaproponowano dzieciom i młodzieży gry i zabawy ruchowe na macie, wyjścia na basen, lodowisko i kręgielnie. Z zajęć skorzystało 100 osób. Ogółem w czasie ferii zimowych, w czynnym wypoczynku w różnych placówkach wzięło udział prawie 5500 uczestników.

/publ.p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here