Powtórka wyborów do rady powiatu już w niedzielę!

6

Głosować będą wyborcy z okręgu 1 i 2 w obwodach nr 19 i 20, w których podczas jesiennych wyborów doszło do pomyłki.

W niedzielę, 26 kwietnia w dwóch obwodach odbędą się wybory uzupełniające do rady powiatu raciborskiego. Głosować będą wyborcy z okręgu 1 i 2 w obwodach nr 19 i 20.

- reklama -

Lokal wyborczy obwodu nr 19 mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Kozielskiej 19. Obejmuje mieszkańców ulic Cegielnianej, Fojcika, Gamowskiej, Gdyńskiej, Głubczyckiej, Kozielskiej, Kościelnej, Kopernika, Ligonia, ks. Londzina, Mariańskiej od nr 1-47 nieparzyste i od nr 2-78 parzyste, Mikołaja, Piotrowskiej, Rolnej, Rzecznej, Spółdzielczej, Starowiejskiej od nr 1-67 nieparzyste i od nr 2-44 parzyste, Śląskiej, Toruńskiej, Tow. Gimnastycznego „Sokół”, Wodnej.

Lokal wyborczy obwodu nr 20 zlokalizowany jest natomiast w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych przy ul. Wileńskiej 6. Do obwodu należą mieszkańcy ulic Filmowej, Konopnickiej, Kilińskiego, Lwowskiej, Lipowej, Ludwika, Matejki, Odpoczynkowej, Ogrodowej, Wileńskiej.

Powtórka wyborów odbędzie się zgodnie z wyrokiem sądu. Podczas wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada w obwodach tych doszło bowiem do pomyłki. Przez kilka godzin mieszkańcy głosujący w obwodzie nr 19 otrzymywali karty do głosowania, które przeznaczone były dla obwodu nr 20. I odwrotnie. W konsekwencji unieważnione zostały wszystkie głosy oddane na kandydatów do rady powiatu raciborskiego w tych dwóch lokalach. 12 radnym powiatowym wygaszono mandaty a powtórzenie głosowania zarządzono na 26 kwietnia.

 

 

/p/

 

 

————————————————————

Czytaj również:

 

Ponowne wybory do Rady Powiatu Raciborskiego 26 kwietnia

Dziś oficjalnie zarządzeniem wojewody śląskiego Piotra Litwy wygasły mandaty 12 radnym powiatowym. W dwóch obwodach – Budowlance i SMS – wybory będą powtórzone.

Zażalenia nic nie dały. Wybory do rady powiatu do powtórki!

W czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił zażalenia na wyrok Sądu Okręgowego o nieważności wyborów w dwóch obwodach, gdzie doszło do zamiany kart. Decyzja jest ostateczna

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. I znowu dyrekcja szkoły umieściła lokal wyborczy w czerwonym budynku , na końcu placu . Zawsze był z przodu w żółtym budynku.Oprócz Flagi SOLIDARNOŚCI NAUCZYCIELSKIEJ, Zadego oflagowania barwami narodowymi.
  Oznakowanie do lokalu powinno się już zaczynać od kościoła. Brak dostatecznej ilości widocznych tabliczek.
  Ten błąd jest ciągle tam powtarzany.Mam wrażenie, iż dyrekcja szkoły traktuje kolejne wybory po macoszemu.

 2. Dziękuję Panu Niewrzołowi , że jako obywatej i wyborca przekazał do Sądu Okręgowego protest wyborczy w sprawie tej fatalnej pomyłki kart do głosowania.. Na ten gest zdobył się także Komitet Wyborczy SLD. Sąd uznał te skargi za zasadne , chociaż odwoływał się od nich wojewódzki Komisarz Wyborczy. AQle sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego. Tak powinna wyglądać demokracja i sprawiedliwość. Dziwi mniwe tylko dlaczego inne komitety wyborcze nie wniosły skargi wyborczej , skoro błąd był ewidentny i niekorzystny dla wszystkich ugrupowań.
  Chyba , żąe liderzy tych ugrupowań uważali , że oni się już dostali do Rady Powiatu a reszta kolegów – kandydatów się nie liczy. Takie kombinaqcje też mogą się zdarzyć. Jaq i wielu znajomych chciało zagłosować naq Pana Niewrzoła ale go nie było na liście w SMS.

 3. To jest żałosne, że Pan Niewrzoł robi sobie kampanię wyborczą nawet łamiąc ciszę. Dzisiaj nie można agitować a tu proszę niejaki Stefan, czytaj Niewrzoł Krystian pisze o sobie komentarz i namawia do głosowania na siebie. Czy mam to zgłosić?

 4. Przed chwilą zapoznałem się z tym komentarzem. Podejrzewałem o ten wpis mojego, dobrego znajomego. Przyznał się telefonicznie. Ten komentarz nie ma znamion reklamy naruszającej ciszę wyborczą. Odnosi się do faktu powtórki wyborów. Ale złośliwi odbierają to inaczej.

 5. Panie Krystianie Niewrzoł. Komentarz o którym mowa, w sposób jawny łamie ciszę wyborczą. Chyba, że Pan nie potrafi czytać pomiędzy wierszami. Zawiera lokowanie Pańskiego nazwiska w kontekście możliwości dokonywanego wyboru przez wyborców. Zgłaszam zatem ten artykuł wrac z tym komentarzem na policję.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here