Dowiedz się jak się bronić. Zajęcia z samoobrony w Nędzy

0

– Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim – zachęcają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, które organizuje zajęcia z samoobrony dla kobiet i mężczyzn.

– To zajęcia praktyczne, więc trzeba zabrać ze sobą wygodny strój i sportowe obuwie – zaznacza Julia Parzonka z GCK w Nędzy.

- reklama -

Zajęcia poprowadzi raciborski ośrodek AIKIDO. Panie poznają m.in. punkty wrażliwe człowieka i nauczą się jak je wykorzystywać w sytuacji zagrożenia. Do tego, by się obronić w razie ataku, nie jest potrzebna ani siła, ani kondycja, wystarczy świadomość i znajomość kilku zasad. – Sytuacje zagrożenia mogą nas spotkać praktycznie wszędzie: na ulicy, klatce schodowej, windzie, parku. Każdy powinien mieć świadomość zagrożenia i być czujnym – mówił Karol Łaciok, instruktor sztuk walki, prowadzący zajęcia z AIKIDO w Nędzy.

Jak się okazuje, ważna jest nie tylko znajomość samych technik obrony, ale świadomość zagrożenia, tego, by nie prowokować niebezpiecznych sytuacji. Warto nadłożyć drogi, ale wrócić do domu oświetloną i uczęszczaną drogą, niż krótszą ale "podejrzaną" okolicą. – Znaczenie mają często drobiazgi o których na co dzień nie myślimy, np. to czy telefon komórkowy trzymamy w kurtce, czy torebce która zawsze będzie łatwiejszym łupem – mówi instruktor.

Zajęcia adresowane są do osób powyżej 20. roku życia, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Odbędą się w siedzibie GCK w Nędzy przy ul. Strażackiej 2. Są bezpłatne, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 32 410 47 70 lub 506 141 501.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here