List do redakcji: Czy koszykarze mogą liczyć na wsparcie?

3

– Jest dla mnie niezrozumiałe, aby kierownictwo tak potraktowało kadrę, która przecież reprezentuje nie tylko barwy uczelni, ale też nasze miasto – Stanisław Borowik pisze o braku wsparcia PWSZ dla drużyny koszykówki.

Chciałbym poruszyć temat, który bardzo mnie poruszył, jako mieszkańca tego miasta. Otóż od kilku lat jestem kibicem koszykówki ligi amatorskiej jak i grających w III lidze RKK AZS Racibórz oraz OFENSYWA Racibórz. Starałem się jak i wielu mieszkańców Raciborza kibicować drużynom w lidze amatorskiej, jak i w bojach o awans do II ligi. Wszystkie drużyny posiadały w swoich składach uzdolnionych młodych zawodników, która część rozpoczęła studiować PWSZ w Raciborzu. Tam stworzyli reprezentację i przygotowania do zbliżających się, w 2015r. Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Zawodnicy wszystkie wolne chwile poświęcili na treningi, aby przebrnąć przez kwalifikację i dostać się do półfinałów, które zostały zaplanowane na 1-3 maja 2015r. w Katowicach. Dzięki umiejętnościom i woli walki przebrnęli przez kwalifikację otwierając sobie drogę do półfinałów w Katowicach. Na mecze kwalifikacyjne koszty pobytu i dojazdu ponosiła PWSZ w Raciborzu.

- reklama -

Po raz pierwszy w historii szkoły reprezentacja AZS PWSZ w Raciborzu tak daleko zaszła z nadziejami na awans do finałów Mistrzostw Polski, które będą odbywać się w Wałbrzychu. Gdy otrzymali nominację do półfinałów rozpoczęły się schody. Kierownictwo PWSZ w Raciborzu oświadczyło, że nie będzie finansować pobytu i dojazdu swoich zawodników. Zawodnicy byli załamani i w tych trudnych chwilach pośpieszył sponsor, który sfinansował trzydniowy pobyt drużyny w hotelu z całkowitym wyżywieniem a zawodnicy na własny koszt swoimi samochodami dotrą na oczekiwany przez nich turniej. Jest dla mnie niezrozumiałe, aby Kierownictwo Uczelni w taki sposób potraktowało swoją kadrę, która przecież reprezentuje nie tylko barwy uczelni, ale w drugim członie reprezentuje nasze miasto.

Zawody rozpoczynają się w dniach 1-3 maja w godzinach od 9.00 do 19.30 w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach, dlatego bezwzględnie zawodnicy muszą przebywać w hotelu, aby przy tak długim turnieju regenerować siły. Strona internetowa turnieju www.Koszykówka.amp.katowice.pl

 

Stanisław Borowik

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Agip

    No proszę tak naprawdę wygląda PWSZ w Raciborzu powiem tak, to jest bezczelność aby tak traktować zawodników.
    Uczelnia nie tylko powinna nauczeć ale wspierać sport akademicki a w takich zawodach to jurz obowiązek.

  2. arek

    Brakuje Pana Szepalawego i robią co chcą oszczędzają ale nie tam gdzie trzeba.

  3. Jak czytałem na portalu naszracibórz PWSZ wydało oświadczenie, ale skłamało z oświadzcenia sponsora wynika, że to on zapłacił za pobyt koszykarzy a nie PWSZ. Proponuję aby PWSZ przkazała skanowane prawdziwe przelewy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here