Konkurs: wygraj książkę „Węgry od kuchni”!

0

Zapraszamy do udziału w konkursie portalu raciborz.com.pl i księgarni Dom Książki. Nagrodą książka "Węgry od kuchni". ROZSTRZYGNIĘTY

Do wygrania książka "Węgry od kuchni" Anny Pawłowskiej:

- reklama -

 

 

W Polsce kuchnia węgierska kojarzy się głównie z gulaszem i tokajskimi winami. A przecież jest ona znacznie bardziej różnorodna! Oprócz niezliczonej ilości zup dysponuje szerokim wachlarzem wszelkich pörköltów, tokányi i paprykarzy, a już absolutnym specialité są różnego rodzaju potrawy mączno-ziemniaczane.

Wiele potraw kuchni węgierskiej, takich jak wspomniany gulasz czy leczo, już dawno przyjęło się w polskiej kuchni. Stało się tak głównie dlatego, że przez blisko 1000 lat nasze narody sąsiadowały ze sobą i prowadziły bardzo ożywione kontakty, zarówno gospodarcze, jak i polityczne. To właśnie z tego okresu pochodzi powiedzenie Polak, Węgier dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.

Węgry są krajem ponad trzy razy mniejszym od Polski i stanowią swojego rodzaju miniaturę naszego kraju. Zamiast wysokich Tatr mają niezbyt wysokie przedgórze karpackie i alpejskie. Zamiast dostępu do morza mają największe jezioro w środkowowschodniej Europie. Ale wszystkie braki rekompensują Węgrom doskonałe warunki klimatyczne. Dzięki nim kraj cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystycznym, ale przede wszystkim wyśmienite efekty przynosi uprawa dwóch najważniejszych dla tego narodu roślin winnej latorośli i papryki.

 

KONKURS:

 

Aby wygrać książkę, którą ufundował dla Was Dom Książki z Wodzisławia należy odpowiedzieć na pytanie:

 

Co sprawia, że węgierskie potrawy są znacznie pikantniejsze od polskich?

Odpowiedzi konkursowe można przesyłać na adres: [email protected]. W temacie maila wpiszcie "Węgry". W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska. Nazwiska zwycięzców podamy 15 maja. Nagrodę będzie można odebrać w księgarni Dom Książki w Wodzisławiu (Rynek).

 

Zwycięzca: Monika Czekała

 

 

 

Regulamin konkursu:
 
Wygrywa osoba/osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Pod uwagę brane są tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzca konkursu informowany jest o wygranej drogą mailową na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową.

Nagroda powinna zostać odebrana w ciągu 7 dni od poinformowania o wygranej (wysłania powiadomienia). W przypadku nie odebrania nagrody organizator konkursu może wyłonić innego zwycięzcę lub przeznaczyć nagrodę na inne cele. Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora – firmę Raciborskie Media, SOFT-ib – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych

 

/p/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here