Cz. Sobierajski: Andrzej Duda wygra w pierwszej turze

8

– Nie było jeszcze w Polsce tak intensywnej i efektownej kampanii, jaką przeprowadził Andrzej Duda. Dotarł niemal wszędzie osobiście, nie zaś wysyłając autobusy ze swoją podobizną – chwali poseł PiS.

 

- reklama -

Ostatnie godziny kampanii prezydenckiej 2015. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości pojawili się z namiotem na raciborskim rynku, by jeszcze jak najwięcej wyborców przekonać do Andrzeja Dudy. – Obiektywnie patrząc, takiej kampanii jeszcze w Polsce nie było. Duda odwiedził ponad 240 powiatów. Dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów, niezwykle merytoryczna dyskusja na temat niemal każdego problemu występującego w Polsce. Tego jeszcze nie było. Dotarł niemal wszędzie, w odróżnieniu od urzędującego prezydenta, który wolał wysyłać bronkobusy – komentuje poseł Czesław Sobierajski.

W jego ocenie Duda znakomicie sprawdził się podczas tak intensywnej kampanii, bardzo w niej dojrzewając jako polityk. – Porównując do rozpoczęcia kampanii, wyrósł na prawdziwego męża stanu – komplementuje Sobierajski.

Na pytanie o wynik wyborów nie waha się ani chwili: – Choć sondaże wskazują na Komorowskiego, przewiduję wygraną Dudy już w pierwszej rundzie. Gdyby jednak doszło do drugiej tury, to będzie to tylko z korzyścią dla kandydata PiS. Dlatego Platforma tak się boi następnej tury i chce za wszelką cenę rozstrzygnąć na swoją korzyść już 10 maja. Jeśli w dogrywce znajdą się Komorowski i Duda, to ten pierwszy nie ma już praktycznie od kogo przejąć głosów i powiększyć poparcia – przewiduje parlamentarzysta.

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Skad się biorą tacy kosmici. Do Raciborza Duda jakoś nie dotarł, a są tacy kandydaci co tu byli. To właśnie Duda nie ma skąd wziąść dodatkowych głosów w drugiej turze

  2. Nikt z wyborców Kukiza na pewno nie zagłosuje na Dudę. To samo z wyborcami JKM, nie mówiąc już o SLD czy PSL. Czyli od kogo Duda ma przejąć głosy? Nie marnujmy głosy na Dudę. Głosujmy na Kukiza. Tylko on może pokonać Komorowskiego w drugiej turze

  3. Era TW się skończyła (powroty w polityce są nie realne) PIS się w końcu znalazł w sytuacji uprzywilejowanej, bo młodzi zapaleńcy NAM-U mieli okazję ,ale chcą lecz nie wiedzą czego??? Przykład poparcia Dudy w Opolu chyba się powieli w RACku.

  4. Wybiorą prezydenta i wszystko sie zmieni na lepsze hahahahahahhahahahahahahhaahhahahahahahahaha.Naiwnych nie sadzą tylko sieją 🙂 Dlatego tak dobrze w tej naszej Polsce 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here