Politycy PiS próbują odbić powiat Platformie

17

W Raciborzu Platforma Obywatelska cały czas wykręca bardzo dobre wyniki. Politycy PiS chcą zmienić ten stan rzeczy.

W sobotnie popołudnie na raciborskim rynku pojawiła się plejada polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy namawiali raciborzan do zagłosowania na Andrzeja Dudę. Do miasta przyjechali politycy z odległych stron Polski , wśród nich senator Jan Maria Jackowski z Mazowsza i poseł Elżbieta Rafalska z województwa lubuskiego. Obecny był również poseł z naszego regionu Czesław Sobierajski. Poseł Rafalska relacjonując tezy zawarte w liście powiedziała: – Andrzej Duda zwraca się do mieszkańców województwa śląskiego, aby wsparli ideę  odrodzenia polskiego przemysłu. Nasi posłowie rozjechali się po wszystkich śląskich powiatach. W liście tym zawarte są również podstawowe tezy programu Andrzeja Dudy. Uważamy, że warto walczyć o głosy Ślązaków. Pojawienie się polityków PiS związane było przede wszystkim z listem kandydata na Prezydenta RP skierowanych specjalnie do Ślązaków. senator Jackowski powiedział: – nikt nie dawał nam szans w wyborach uzupełniających, które zostały przeprowadzone po śmierci świętej pamięci senatora Motyczki, bardzo zacnego człowieka, wysoce przeze mnie cenionego. Przypomnę, że tamte wybory wygrała senator Izabela Kloc. Poseł Rafalska, wiceminister pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, na rynku mówiła także o rozwiązaniach niezbędnych dla podniesienia jakości polskiej gospodarki. Wskazała również patologie, do których doprowadziła transformacja w Polsce.

- reklama -

 

 

 Poseł Elżbieta Rafalska jest zdania, że w naszym kraju świat pracy jest systematycznie zaniedbywany.

 

Według poseł: – W naszym kraju funkcjonuje olbrzymia rzesza ludzi należących do kategorii tzw. working poor – pracujących biednych. Ludzi, którzy codziennie idą do pracy, którzy codziennie wykonują swoją ciężką robotę i którzy nie mogą za te pieniądze się utrzymać. Trzeba zrobić bardzo wiele, żeby takie patologie wyeliminować. Żeby ludzie za dobrze wykonaną pracę dostali przynajmniej tyle, żeby nie ustawiać się w kolejce do opieki społecznej. Żeby mieli poczucie, że docenia się ich pracę, ich wysiłki. Inaczej nigdy nie będą myśleć o sobie, że są gospodarzami we własnym kraju. Wydajność  pracy w ciągu minionych lat wzrosła bardzo dynamicznie. Nie poszedł za tym wzrost wynagrodzeń. A ludzie przecież muszą zaspokajać swoje potrzeby. Te potrzeby się nie zmniejszają. Musimy doprowadzić do relatywnego wzrostu wynagrodzeń. Jesteśmy w tej kwestii w ogonie Europy. Ale to nie jedyna rzecz, którą powinno się zrobić. Trzeba szerzej konsultować kierunki polityki gospodarczej i społecznej ze środowiskami pracowniczymi. Trzeba położyć większy nacisk na stworzenie silnej bazy rodzimego przemysłu. Trzeba inwestować w rozwój naszych zakładów, naszych firm. To są postulaty, które chcielibyśmy zrealizować.

 

 

 Poseł Czesław Sobierajski uważa, że Śląsk zasługuje na to, by stać się kołem zamachowym dla całej polskiej gospodarki.

 

Poseł Czesław Sobierajski dodaje: – Ta kampania wyborcza daje nam możliwość pokazania również naszych śląskich problemów. Dzisiaj Śląsk został zaniedbany. Widać całe dzielnice wykluczone. Zdegradowane. Takie widoki nie są rzadkością szczególnie w aglomeracjach. A przecież tu tkwi potencjał. Tu ludzie mają robotę we krwi. Słyną z rzetelności, z pracowitości, z uczciwości. Mamy za sobą przepiękne tradycje gospodarcze. A dzisiaj stajemy się montowniami dla Europy Zachodniej. Kołem zamachowym gospodarki włoskiej, niemieckiej, francuskiej. A o swoje nie potrafimy zadbać. trzeba inwestować w nowoczesną myśl techniczną, w nasze, rodzime, rozwiązania. Trzeba wspierać polską naukę. Powiązać ją z przemysłem. W ten sposób odbudujemy nasz region. Śląsk zasługuje by stać się na powrót jednym z kluczowych punktów na mapie gospodarczej całej Europy. W czwartek politycy PiS ponownie pojawią się w Raciborzu, żeby wesprzeć swojego kandydata przed samymi wyborami.

 

/l/

 

 

- reklama -

17 KOMENTARZE

 1. Jak widzę na zdjęciach PiS niczego się nie nauczył! A pogońcie tego Rapnickiego. Czy chce odkupić swoje winy? Opowiadając się za Lenkiem wsadziłeś Racibórz do czarnej, skorumpowanej dziury na przynajmniej jedną kadencję. Nie masz wstydu? A to, że pod twoim bokiem, kiedy byłeś jeszcze członkiem PiS, na listach PiS znaleźli się skompromitowani, komunistyczni działacze. Rapnicki – nie rżnij głupa, nikt ci już nie uwierzy, ODDAJ MANDAT i szanuj chociaż odrobinę formację, która pozbyła się politycznego oszusta.

 2. Ta gadzina, Rapnicki i tak zagłosuje na komora. To w jego stylu! Oszustwo jest największą cnotą. Prawda Rapnicki- człowieku bez żadnych zasad? Oddaj mandat i nie pokazuj się w towarzystwie osób, które wyznają pewne proste a niezrozumiałe dla ciebie zasady.

 3. Jeśli Lenk i ta nowa koalicja, to PO, to najlepiej pasuje do takich prezydent Komorowski. NIC NIE ROBIŁ a teraz płodzi sukcesy ! ! ! Wszyscy kandydaci na prezydentów – jednogłośnie mają dość dotychczasowych rządów PO PSL- do nich należał też Duda. Nie ma innego wyboru ! ! !

 4. To bardzo dobrze, że się boją – mają czego. Ten frustrata niżej myśli, że Polacy nie wiedzą kto dewastuje Polskę – już drugą kadencję.! ! !

 5. Przecież dla PiS Ślązacy to zakamuflowana opcja niemiecja – element zdradliwy i patriotycznie niepewny.
  A tak naprawdę to Pis oprócz politykowania, celebrowania rocznic i gadania o patriotyzmie nic nie potrafi.
  Nie ma takiego mierjsca w Polsce w którym PiS cokolwiek by wybudował lub zrobił. Pamiętacie referendum
  i wybory w Elblągu, ktore wygral kandydat Kaczyńskiego ? Jaki to był wielki sukces Pisu !!!
  Po roku mieszkańcy Elbląga gościa wywalili, po roku !!! W Radomiu podobnie.
  Czekam z utęsknieniem na wynik pani Kloc na jesieni. I założę się że Rybnik powie tej pani Pa Pa.
  Gdyby nie wciskanie kitu starszym ludziom przez księży, nie byłoby ani tej pani ani pana Sobierajskiego.
  A Duda miałby z 16%.
  Dlatego spokojnie głosuję na prezydenta Komorowskiego. Wybieram prezydenta, którym powinien być
  człowiek z doświadczeniem państwowym, czlowiek mądry – zwłaszcza w tak niespokojnych czasach. Jego konkurentniestety tego nie ma. Mniejsza z tym, że to człowiek Kaczyńskiego, on po prostu na niczym się nie zna.
  Był autorem słynnej ustawy lustracyjnej, która była kpiną z prawa i którą zmiażdzył Trybunał Konstytucyjny.
  Taki prawnik a ustawy nie umie napisać. Jakiś żart.

 6. Jakbym Komorowskiegi lub Niesiołowskiego słyszał, co napisał „elo” o PISie. Zacznijcie myśleć samodzielnie, a zobaczycie dno jakie zgotowała nam PO PSL

 7. Jak Kaczyński może inaczej myśleć o Śląsku, skoro tu pełno wrogów Polski. Dla Nich; IM GORZEJ TYM LEPIEJ, nie będzie 'Krymu” na polskim Śląsku – wygra Duda bo myśli pozytywnie o przyszłości Polski ! ! ! .

 8. Akurat ! Giertych rozwalił rządy PISu , a gdy Leper się zorientował w roli Gertycha – musiał zniknąć na zawsze. Rządy PISU trwałły tylko dwa lata, Kilka Sądów skazujących, w tak krótkim czasie, tak mocno wystraszyło malwersantów pod ochroną PO PSL że wytoczono wojnę Polskio – Polską, na być, albo nie byc złodiejom. Nie chwalę nikogo, ale nie cierpię złodziei i malwersantów – tym bardziej u władzy ! ! ! Przecież Duda mówi o Naszej przyszłości, zapowiada zmiany. Opamiętajcie się, nie wierzę, że w Polsce jest połowa złodziei, aby nadal rozkradać to, co pozostało w Polsce ???

 9. Czy ty powaznie myślisz, że wszyscy mają altzheimera? Z tego co pamiętam, a z tym raczej nie mam klopotu, Lepper zniknął na polecenie twojego prezia, Jarosława, który posłużył się rękami CBA kierowanego przez Mariusza Kamińskiego i Prokuratury Krajowej podległej Zbigniewowi Ziobro jako Prokuratorowi Generalnemu. Jeszcze dziś mam przed oczami konferencje Ziobry i bezczelne komentarze m.in. ówczesnego politologa z Szymocic, który w nagrodę poszedł do Brukseli, a odwdzięczył wam się gestem Kozakiewicza. To właśnie „afera gruntowa” dloprowadziła do upadku rzadu PiSu z LPR i Samoobroną. Cala ta hucpa była efektem zimnej kalkulacji i politycznego wyrachowania. Twój wódz zawierzył sondażom dającym mu dużą przewagę i postanowił doprowadzić do przedwczesnych wyborów z nadzieją na ich wygranie i samodzielne rządy. I nie pisz, że wojnenka na górze jest dziełem Giertycha, bo wielu pamięta dobrze kto zerwał (i na szczęście) umowę POPiSu. Pierwszą ofiarą Jarosława był Jan Maria z Krakowa i to wowczas lawina ruszyła.

 10. A skąd on weźmie kasę na te wszystkie obietnice? Z Brukseli? A jaką władzę ma w Polsce prezydent bez poparcia większości parlamentarnej? Czy ty myślisz, że jeśli nie daj Boże wygracie wybory parlamentarne uda się wam stworzyć rząd większościowy? Otóż chyba nie. Jesli nawet wygracie to niewielką przewagą. Do parlamentu wejdą zapewne jeszcze PSL i SLD, na których raczej nie mozecie liczyć, oraz KORWiNowcy i Kukizowcy (jeśli uda się mu stworzyć zaplecze poltyczne). Powiem ci jaka będzie ta zmiana. Stworzycie koalicję z Kukizem i Mikke i będzie tak samo jak za rządów PiS, Samoobrona, LPR. Wasza koalicja szybko się rozwali, bo Korwin i Kukiz nie dadzą się wodzić za nos jak Lepper z Giertychem przez dwa lata, a potem rząd mniejszościowy, który pewnie nazwiecie rządem technokratycznym i tutaj będziecie potrzebować prezydenta, aby trwać w tej formie, a co przy okazji naszkodzicie to już tylko Pan Bog moze wiedzieć.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here