Andrzej Duda prezydentem Polski

Pierwsze wyniki sondażowe wskazują, że Andrzej Duda otrzymał 53 procent głosów i to on jest zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich.

Bronisław Komorowski – 47 %    /    Andrzej Duda – 53 %

 

- reklama -

W drugiej turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski otrzymał 47 proc., a Andrzej Duda 53 proc. głosów. To pierwsze wyniki sondażowe. Wszystko wskazuje zatem na to, że przez kolejne pięć lat urząd prezydenta RP będzie piastował Andrzej Duda.

Pierwsze wyniki podano do publicznej wiadomości dopiero po godzinie 22.30. O godz. 17.00 w jednym z lokali wyborczych w miejscowości Kowale zmarła kobieta. Lokal był nieczynny przez 1,5 godziny. Wyborcom przedłużono zatem możliwość głosowania, a także przedłużono ciszę wyborczą. W pozostałych lokalach na terenie kraju głosowanie zakończyło się o godz. 21.00.

Frekwencja wyborcza w powiecie raciborskim (na godz. 17.00):

– powiat raciborski – 33,45 %

– Racibórz – 35,82 %
– Kornowac – 40,61 %
– Krzanowice – 28,24 %
– Krzyżanowice – 28,77 %
– Kuźnia Raciborska – 29,40 %
– Nędza – 32,77 %
– Pietrowice Wielkie – 30,71 %
– Rudnik – 32,48 %

/p/

- reklama -

21 KOMENTARZE

 1. je*ać PO i Komora! Złodzieje, agentura rosyjska, powiązania z WSI, mafią pruszkowską. Wyłudzanie pieniędzy z polskich banków… Podniesienie 21 podaktów i wieku emerytalnego to pikuś przy tych bandytach! Ludzie głosujący na Komora gówno wiedzą jak jest naprawdę. Zmanipulowani propagandą reżimowych mediów. Fakt faktem Pisiorzy też pewnie gówno zrobią, ale takich wałów jak PO, Tusk który był cwany i szybki – wiedział co się święci i uciekł sobie do Brukselki sprzedając powoli nasz kraj. Co to za prezydent co grozi pięścią młodym ludziom i ma suflerkę, która skończyła studia manipulacji wizerunkiem przeciwnika i pracowała w firmie która remontowała legendarnego tupolewa którym leciał Pan Kaczyński. Mają totalnie w dupie nasz naród, nic sobą nie reprezentuje.. Jest pacynką Stanów i Niemców do których należy pseudo piękną Unia Europejska, która robi z nas niewolników. Dotacje z Unii to nic innego jak skradzione pieniądze, nasze podatki, dodrukowane pieniądze i zwiększenie bezrobocia, bo przecież trzeba było sprzedać polskie fabryki na rzecz Unijnych zapomogów. Powiązania Komora z pro civili i WSI mają krew na rękach… Świadkowie, którzy mieli zeznawać na procesie przeciw Bronkowi w tajemniczych okolicznościach zginęli… A. Lepper to nie samobójstwo… Zastanawia mnie tylko jak to było ze Smoleńskiem… Ah to można pisać i pisać!

 2. Dziś w TVN24, Brudziński dumny z tego, że Duda rano rozdawal kawę stwierdził, ze tak będzie wygladala nowa preztdentura i prezydent nie bedzie już tylko strażnikiem żyrandola. Prowadzacy zapytał, skoro tak, to czy Duda nie obawia się, że na takich spotkaniach wyborcy zechcą zadawać mu niewygodne pytanie: kiedy spelni swoje przedwyborcze obietnice? Brudziński uciął lakonicznie, że prezydent (Duda) ma na to teraz 5 lat!
  Szybka wolta, prawda? Brudziński jest drugą osobą w PiSie i dla mnie te slowa są znamienne. Parafrazując znane powiedzenie: obiecanki cacanki a głupiemu Duda!

 3. Z tą emigracją platformersi powinniście się śpieszyć! Ale który normalny kraj zgodzi się przyjąć wielką grupę oszustów z Polski. Istnieje przecież coś takiego, jak instynkt samozachowawczy! Czeka więc Polaków praca od podstaw. Wymiana, w całości PO -wskich sędziów, prokuratorów, urzędników. KONIEC GRUBEJ KRESKI. To ma być NORMALNY kraj. PO- wscy oszuści muszą zapłacić za wyrządzone szkody.

 4. Widzę jak w niedalekiej przyszłości Henryk Siedlaczek zamieni darmowe kołacze, sałatki ziemniaczane i szpajzy na suchy chleb. Widzę jak Siedlaczek zamieni brylowanie na rautach, festynach, otwarciach na wizyty u psychiatry. Widzę jak Siedlaczek zamieni 10 tysięcy miesięcznie na żebractwo pod kościołami. Widzę, że nawet dojdzie pomiędzy nim a cyganką do awantury o miejsce i mszę południową pod kościołem.

 5. @Ark- Twoja arogancja i prostactwo sięgnęlo zenitu. Nie strasz, jeszcze wyborów parlamentarnych nie wygraliście. Prezydent w Polsce nie wiele może, poza obiecywaniem cudów naiwnym. Ciekawe ileż to wróci Polaków z emigracji?

 6. A skąd Duda weźmie kasę na te wszystkie swoje obietnice? Jaką rzeczywistą władzę w Polsce ma prezydent bez poparcia większości parlamentarnej? Czy wy (PiSowcy) myślicie że jeśli wygracie wybory parlamentarne uda się wam stworzyć rząd większościowy?
  Jesli nawet wygracie to niewielką przewagą. Do parlamentu, obok PiSu i PO, prawdopodobnie wejdą jeszcze PSL i SLD, na których wsparcie nie mozecie liczyć, oraz KORWiN i Kukizowcy (jeśli uda mu się stworzyć struktury partyjne). Powiem wam na czym będzie polegać wasz czas na zmiany:
  Stworzycie koalicję z Kukizem i Mikke i będzie tak samo jak za rządów PiS, Samoobrona, LPR. Wasza koalicja szybko się rozwali, bo Korwin i Kukiz nie dadzą się wodzić za nos przez dwa lata jak Lepper z Giertychem, a potem rząd mniejszościowy, który pewnie nazwiecie rządem technicznym i tutaj będziecie potrzebować prezydenta, aby trwać w tym formacie bez strachu, że prezydent rozwiąże parlament.
  Ot, wyrachowanie i tyle.

 7. Tzw. prawica z otoczenia ambitnego prezesa, nie jest w stanie sprawować rządow. Ludzie prezia rozwalili juz trzy rządy: Olszewskiego, Suchockiej i Kaczyńskiego. Zaostrzyli stosunki z Rosją i Niemcami… Tak będzie i tym razem. Jak tylko dorywają się do koryta to im od razu odbija i zaczynają pożerać się nawzajem.

 8. A jak będziesz @basta emigrował, zabierz ze sobą słownik ortograficzny, bo teraz twoja znajomość ortografii jest rowna poziomem znajomości ortografii twojego guru komora. Jedź i nie wracaj. Takich jak ty nie trzeba tutaj.

 9. Dobrze, że jest Internet, bo byłoby autentyczne opluwanie siebie nawzajem na ulicy, a tak ujście jadu i rynsztok jest tu! Czy nie potraficie wyartykułować swoich myśli kulturalnie i merytorycznie? Wstyd! Jedni niech się pogodzą z przegraną, drudzy niech trochę stonują swoją euforię i będzie więcej spokoju, mniej obrażania bliźnich.

 10. @Ark – Kim ty jesteś, że ludzi chcesz wyganiać ze swojej ojcowizny? Nie znasz mnie nie wiesz kim jestem, że mam inne zdanie od ciebie nie znaczy, że masz prawo obrażać ludzi i to w chamski sposób. Wyrocznia raciborska się znalazła- śmiechu warte;)

 11. Jaka emigracja? Gdzie wy chcecie? Wybraliście Dudę to do wojska !!! Szykujcie matki waszych synów do jednostek wojskowych.Żarty się skończyły.Pis to zażarte szeregi.Obawiam się czy nie będą prowokować Rosji głupimi uwagami i żądaniami…

 12. Na rynku w Racku niech zrobią dyby,pręgierz do chłosty i stos z drewnem 🙂 Cofamy się w końcu .Społeczeństwo wybrało przecież demokratycznie hehehehe

 13. My Polacy zawsze dokonujemy słusznych wyborów.Nasza historia to pasmo sukcesów naznaczone hegemonią i dominacją nad innymi krajami w Europie.Nasza gospodarka to filar Unii Europejskiej.Nasza armia to gwarant bezpeczeństwa na naszym kontynencie.Nasi politycy to perełki na skalę światową :)))

 14. A gdzie POseł Henryk Szpajza Siedlaczek? Dlaczego ten celebryta jeszcze nie zabrał głosu? Dlaczego nie podzielił się jeszcze swoim komentarzem? Dlaczego nie pogratulował prezydentowi elektowi?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here