Stowarzyszenie „Spektrum” z Raciborza walczy o plac zabaw

1

"Spektrum" chce stworzyć bezpieczny plac zabaw z elementami ogrodu doświadczeń, z którego będą korzystały osoby niepełnosprawne.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia "Spektrum" bierze udział w konkursie Fundacji Aviva "To dla mnie ważne". Stowarzyszenie walczy o 50 000 złotych na budowę bezpiecznego, placu zabaw z elementami ogrodu doświadczeń. Plac zabaw będzie stymulował zmysły oraz pozwalał na interakcję z rówieśnikami i dorosłymi. Plac wyposażony będzie między innymi w huśtawki typu gniazdo, karuzelę linarium, zjeżdżalnię, lustra, urządzenia doświadczalne.

- reklama -

To, czy Stowarzyszenie "Spektrum" otrzyma pieniądze zależy od głosów internautów.

Głosować można na stronie internetowej Fundacji Aviva>>

 

 

Stowarzyszenie "Spektrum" o sobie:

Jesteśmy grupą rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju, przede wszystkim dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, którym zmierzło dojeżdżanie na terapię lub zajęcia do odległych miast. Postanowiłyśmy (mózgiem i jądrem Stowarzyszenia są kobiety) stworzyć tu, w naszym mieście, miejsce, w którym nasze dzieci otrzymałyby to, za czym dotychczas musiały jeździć: swój azyl, miejsce terapii, ćwiczeń, ciężkiej, ale i satysfakcjonującej pracy, a także relaksu, odpoczynku, zabawy, miejsca, w którym nie będą uważane za "dziwaków".

My, rodzice dzieci z zaburzeniami, wiemy ile czasu i poświęcenia trzeba włożyć, aby nasze dzieci się rozwijały i szły do przodu. Są sytuacje, kiedy rodzic przebywa ze swoim dzieckiem prawie 24 godziny na dobę, nie mając możliwości odpoczynku czy odetchnięcia. A zmęczony rodzic nie pomoże dobrze swojemu dziecku. Siedziba Stowarzyszenia SPEKTRUM w naszym zamyśle ma być także miejscem przyjaznym rodzicom, gdzie mogliby się odprężyć przy masażu, spotkać z innymi rodzicami i po prostu pobyć, podczas gdy ich dzieci miałyby zapewnioną profesjonalną opiekę.

Jest jeszcze ktoś, ktoś często pomijany – rodzeństwo dzieci z zaburzeniami. To bardzo ważni członkowie naszej wielkiej rodziny, często najlepsi i najważniejsi terapeuci swoich braci i sióstr. Nasza inicjatywa ma na celu połączenie światów: świata dzieci z wyzwaniami, świata ich rodziców oraz świata ich rodzeństwa i innych dzieci zaangażowanych w rozwój i terapię naszych podopiecznych.

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here