I spotkanie w ramach projektu „Zamek inspiracją artystyczną”

0

22 maja 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Zamek inspiracją artystyczną”22 maja 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Zamek inspiracją artystyczną” Euroregionu Silesia współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa- PRZEKRACZAMY GRANICE.
Dzieci z czeskiej szkoły z Radunia oraz z SP-4 w ramach projektu wzięły udział w plenerze malarsko- fotograficzny na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz w siedzibie PWSZ.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim przywitaniem pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ewy Miecznikowskiej, a następnie prelekcją dr hab. Kazimierza Frączka pt: „Sztuka w rozwoju dziecka”.
Jedna grupa uczestników wzięła udział w plenerze malarskim, który odbył się na dziedzińcu zamkowym. Obrazy malowane przez dzieci pod okiem dr Frączka pięknie się udały i zachwycały gości przybyłych na Zamek.
Druga grupa uczestniczyła w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych przez dr Gabrielę Habrom- Rokosz przy pomocy studentów PWSZ. Zajęcia odbyły się w ciemni w PWSZ, natomiast na zamku dzieci pracowały techniką otworkową. Warsztaty miały na celu umożliwić dzieciom rozwijanie pasji, pogłębić wiedzę oraz doskonalić umiejętności z dziedziny fotografii. Główny nacisk został położony na nabycie umiejętności posługiwania się aparatem oraz rozwijanie zainteresowań historią i architekturą.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu było bardzo udane i wszyscy uczestnicy już czekają na kolejne w przyszłym tygodniu.
Koordynatorkami projektu były nauczycielki z SP-4: Ewa Miecznikowska, Marzenna Mruk-Otulak oraz Paulina Solich.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here