Licytacja na wagę życia

1

Na licytacji możesz kupić koszulkę Justyny Kowalczyk, w której mierzyła się z najlepszymi na świecie w Obersdorfie, a twoje pieniądze mogą uratować życie matki dwojga dzieci.

Na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji ruszyła wczoraj licytacja. To licytacja jedyna w swoim rodzaju. Oprócz tego, że kupujący może nabyć arcyciekawe przedmioty, kupuje również coś równie cennego. Możliwość pomocy uratowania życia drugiej osoby. Taka możliwość nie zdarza się na codziennie. Rzadko który z nas jest strażakiem ratującym z płomieni dzieci, albo policjantem chroniącym przed okrutną napaścią bezbronnych. Jednak w tym przypadku my również możemy kogoś ocalić. Pieniądze, które spłyną z licytacji trafią do Joanny Maciejskiej – Tul, która heroicznie walczy o życie z tym najbardziej nieubłaganym zabójcą naszych czasów – nowotworem. Joanna walczy o życie wbrew systemowi polskiej opieki zdrowotnej i bezdusznym przepisom o refundacji leczenia. Ma tylko 44 lata. Dwójkę wspaniałych dzieci. Syna i córkę. Oboje utalentowani, uzdolnieni muzycznie. To dla nich próbuje gdzie tylko się da znaleźć środki na dalsze leczenie. Joanna swoją karierę zawodową poświęciła również innym. Była pielęgniarką na raciborskiej chirurgii.

- reklama -

 

 

W tej koszulce dwukrotna złota medalistka olimpijska w biegach narciarskich brała udział w zawodach w Obersdorfie.

 

Pomóżmy więc Joasi biorąc udział w licytacji. Są tam nie byle jakie przedmioty. Mogą zachwycić niejednego kolekcjonera. Pod młotek idzie kamizelka Justyny Kowalczyk z zawodów Tour de ski w Obersdorfie. Kamizelka sygnowana jest jej autografem. Nie trzeba przypominać, że Justyna Kowalczyk to jeden z najjaśniejszych diamentów polskich sportów zimowych. Jest multimedalistką olimpijską. Dwukrotnie – w Soczi i w Vancouver stawała na najwyższym stopniu podium tych najważniejszych dla sportowca zawodów. Jest dwukrotną medalistką świata w biegach narciarskich. Czterokrotnie sięgała po kryształową kulę w zawodach pucharu świata w tej dyscyplinie. Czterokrotnie również zwyciężała w morderczym turnieju Tour de Ski.

 

 

 Na aukcji pojawi się również piłka meczowa ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z autografami zawodników. ZAKSA pięciokrotnie sięgała p[o tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w siatkówkę.

 

Na licytacji znajdzie się również piłka meczowa z podpisami siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn – Koźle (oraz trenera Sebastiana Świderskiego). Drużyna ta pięciokrotnie sięgała po tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych. Na swoim koncie kędzierzyński zespół ma również 5 pucharów Polski. W ekstraklasie polskiej siatkówki znajduje się nieprzerwanie od 1995 roku. Na facebookowym profilu możecie nabyć również nowiuteńki rower marki Kamrad imponujący awangardową, niebanalną sylwetką. Bicykl zaopatrzony jest w świetnie działające amortyzatory, opony antyprzebiciowe, dynamo i przerzutki w piaście z hamulcem. Wszystkie te cudeńka można licytować na facebooku MOKSiR -u pod adresem https://pl-pl.facebook.com/kuzniakultury. Dodajmy, że to nie jedyne wsparcie MOKSiR-u dla Asi. W niedzielę ośrodek zorganizował dla niej koncert charytatywny.Licytacja trwa do 1 czerwca. Pamiętaj – biorąc udział w licytacji ratujesz Asi życie!

 /l/

 

 

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here