„Miej oczy szeroko otwarte” w Gimnazjum nr 5

0

Pokaz, który zorganizowano w szkole miał uświadomić uczniom z jakimi trudnościami borykają się osoby słabo widzące i osoby niewidome.

W Gimnazjum nr 5 w Raciborzu zorganizowano pokaz "Miej oczy szeroko otwarte".  W sali geograficznej zgromadzone zostały okulary – symulatory imitujące różne zaburzenia widzenia, np. mroczek centralny, mroczki, brak ostrości widzenia, widzenie lunetowe, brak wzroku z poczuciem światła i inne. Oprócz okularów uczestnicy pokazu mogli zobaczyć przyrządy optyczne wspomagające widzenie. Gabinet geograficzny wyposażony jest w profesjonalny powiększalnik połączony z komputerem, lupy i pudełka do obserwacji z kilkoma lupami.

- reklama -

Uczniowie zakładając okulary – symulatory i wykonując czynności dnia codziennego, takie jak np. nalewanie wody, czytanie tekstów, mogli dowiedzieć się tego jak postrzegają świat ludzie z niepełnosprawnością wzrokową. Uczniowie prowadzili różne obserwacje np. na mapie, czy minerałów i skał bez okularów i za pomocą okularów – symulatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pisanie na tabliczkach brajlowskich alfabetem Braille'a. Wszyscy mogli przekonać się, że słabe widzenie lub utrata wzroku to duże utrudnienie w życiu, dlatego należy takim osobom pomagać w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

 

 

/G5, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here