Radny nie chce pomagać policji drenować kieszeni kierowców

0

Dominik Konieczny jest przeciwny wspieraniu przez powiat zakupu auta dla policji. Woli te pieniądze przeznaczyć na remonty szkół.

 

- reklama -

 

 

Na wniosek komendanta powiatowego policji rada powiatu zamierza przeznaczyć na zakup auta dla policji 20 tys. zł. W trakcie dzisiejszego posiedzenia powiatowej komisji budżetu Dominik Konieczny zauważył, iż stale borykającego się z kłopotami finansowymi starostwa nie stać na taki gest, skoro brakuje pieniędzy na inne, ważniejsze zadania. W uzasadnieniu uchwały napisano, iż pomoc policji ma na celu poprawę bezpieczeństwa w powiecie. – Na pewno pomoże to policji drenować kieszenie kierowców. Czy to poprawa bezpieczeństwa? Sprzeciwiam się temu – zarzucił.

 

– Ma pan do tego prawo – odparł starosta Ryszard Winiarski zaś przewodniczący komisji Artur Wierzbicki uzupełnił, iż auto nie trafi do drogówki, a do prewencji. Koniecznego to jednak nie przekonało. Zwrócił się z wnioskiem, aby środki te przeznaczyć na remont szkół, co przez wicestarostę Marka Kurpisa zostało uznane za zagrywkę populistyczną. Ostatecznie wniosek poparło dwóch radnych. Większość członków komisji uznało wsparcie finansowe dla policji za zasadne.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here