
3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora SP4 „Matematyczny Czar Par”3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora SP4 „Matematyczny Czar Par”. Była to jubileuszowa, bo już X edycja tego konkursu. Głównymi organizatorami byli: Ewa Miecznikowska – dyrektor szkoły, Marzena Bugiel – nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu i konsultant RODNiIP „WOM” Rybnik oraz nauczyciel matematyki w SP4, Marcin Żydek. Podziękowania należą się również uczniom Gimnazjum nr 1, którzy tradycyjnie już byli bardzo pomocni przy organizacji „Matematycznego Czaru Par”.
W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 12 szkół z Raciborza i okolic. Każdą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny. Jedna z klas czwartych, druga z klas piątych. Łącznie udział w konkursie wzięło prawie pięćdziesięciu uczniów.
Celem konkursu, jak co roku, było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Dla każdej drużyny przygotowano szereg zadań, w tym różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki, testy, sudoku, wykreślanki oraz zadania na logiczne myślenie. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: Marzena Bugiel, Justyna Wydra oraz Sabina Chodenko.
Po zakończeniu zmagań z matematycznymi łamigłówkami, uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a zwycięzcy w każdej kategorii także piękne puchary, które staną na półkach zwycięskich szkół.
Poniżej wyniki „Matematycznego Czaru Par 2015”.
– w kategorii klas czwartych:
I miejsce – SP 13 w Raciborzu (Milena Gnot, Laura Papiernik)
II miejsce – SP 15 w Raciborzu (Matylda Frątczak, Jan Brzoska)
III miejsce – SP 4 w Raciborzu (Oliwia Janocha, Grzegorz Rybiński)
– w kategorii klas piątych:
I miejsce – ZSO w Rudach (Aleksandra Jarząb, Jakub Płocidem)
II miejsce – SP 18 w Raciborzu (Jakub Bańdura, Maciej Lorenz)
III miejsce – SP 3 w Raciborzu (Kinga Polak, Karol Pieczka)
Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy.





![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu zaprosiła na dzień otwarty [ZDJĘCIA] Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu zaprosiła na dzień otwarty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/szkola-podstawowa-nr-4-raciborz.jpg)
![Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 na wymianie w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/04/sp4-erasmus.jpg)
![Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu ma swoją ekopracownię [ZDJĘCIA] ekopracownia sp 4 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/11/ekopracownia-sp-4-raciborz.jpg)





![Zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego błyszczą w Europie [ZDJĘCIA] Zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego błyszczą w Europie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-sup.jpg)