Festyn szkolny w „Osiemnastce”

0

1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie to obfitowało w wiele atrakcji, które miały wszystkim uczniom umilić ten jeden z najprzyjemniejszych dni w roku.

Było to możliwe jedynie dzięki ciężkiej pracy wszystkich pracowników szkoły i rodziców. Efekt tej pracy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonych gości.

- reklama -

Niezmiennym od lat zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, na którą fanty sponsorowali rodzice uczniów, a także loteria "Zuzka" z bogatymi nagrodami. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bardzo urozmaicony program artystyczny, w którym nie zabrakło tańców, śpiewów i gry na instrumentach. Gromkie brawa publiczności świadczyły o wysokim poziomie wykonań utalentowanych artystów.

 

 

 
 
 
 
 
 

 

Na festynie miały miejsce również inne atrakcje. W kąciku urody można było pięknymi wzorami motyli, kwiatów czy myszek pomalować twarz, uczesać lub pomalować sobie włosy. A wszystkie te cuda wykonywały mamy i absolwentka osiemnastki. W kąciku zdrowia pracownicy PWSZ dr D. Swadźba i dr D. Zwolińska wraz z paniami z Akademii Fitness dokonywały różnorodnych pomiarów ciała – BMI i wagi. Tuż obok dyżurowały dietetyczki z NATUR HOUSE, służące radą w zakresie skomponowania właściwej diety. Można było również skorzystać z darmowego masażu i porady fizjoterapeuty – Bartosza Ruczaja, bądź szaleńczo zatańczyć z instruktorem Akademii Fitness tańce LATINO SOLO.

Na boiskach szkolnych odbywały się różnorodne konkurencje sportowe, z których bitwy łucznicze prowadzone przez pana T. Smazia cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oprócz zdolności sportowych można było się również wykazać talentami artystycznymi podczas trwających w czasie festynu warsztatów artystycznych, na których przy pomocy sióstr z klasztoru Annuntiata powstawała piękna biżuteria, różańce i zakładki.

Niezawodni jak zwykle rodzice zaopatrzyli kawiarenkę we wspaniałe wypieki, pracownicy raciborskiego Zakładu Wodociągów częstowali przygotowaną przez siebie przepyszną wodą smakową, a panie kucharki podawały grillowaną kiełbaskę.

Uczestnicy festynu mogli też obejrzeć wystawę prac wszystkich uczniów pod nazwą " Mamo, Tato, chcę Ci powiedzieć…" oraz podziwiać najsympatyczniejsze zwierzaczki naszych uczniów.

Niewątpliwie zwieńczeniem festynu było losowanie nagród głównych ufundowanych przez Rodziców – tableta, urządzenia do wyrobu czekolady, okazałych kwiatów doniczkowych i maskotek, które podnosiło i tak już gorącą atmosferę panującą na tej niezwykle udanej imprezie środowiskowej.

 

SP 18

publ. /ps/

 

—————————————————————————————————————

Reklama 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here