Gimnazjalni mistrzowie ratownictwa

0

W Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy i Promocji Zdrowia o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Raciborzu.

Patronat honorowy nad konkursem pierwszej pomocy objął Starosta Raciborski – Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz – Mirosław Lenk. Konkurs składał się z trzech etapów. Na wstępie uczestnicy rozwiązali test składający się z 30 pytań. Później odpowiadali na wylosowane 5 pytań przygotowanych przez ekspertów z ratownictwa medycznego. Kolejnym etapem było sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności w trzech specjalnie przygotowanych zadaniach. Działania trzyosobowych zespołów oceniało jury w składzie: Piotr Krużołek – ratownik medyczny i prezes WOPR w Raciborzu,  Łukasz Mazur – ratownik medyczny i Jolanta Igras – pielęgniarka. Zadaniem uczestników było prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i właściwe zachowanie się przy diagnozowaniu czynności życiowych.

- reklama -

 

 
 

 

Po ponad trzech godzinach wyłoniono zwycięzców, którym zostali  uczniowie Gimnazjum w Bieńkowicach. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Raciborzu a trzecie ex-equo reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Raciborzu i Gimnazjum w Krzanowicach. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Anna Hanslik z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, która wyprzedziła  Zofię Lasak i Martinę Hanczuch z Gimnazjum w Bieńkowicach.

Klasyfikacja drużynowa:
1.Gimnazjum w Bieńkowicach – 246 pkt (Lasak Z.- 92, Hanczuch M. – 81, Bożek A. – 73)
2.Gimnazjum nr 1 w Raciborzu – 244 pkt (Hanslik A. – 94, Rzepczyńska S. – 76, Hurycz A. – 74)
3.Gimnazjum nr 3 w Raciborzu – 222 pkt (Kałuża B. – 78, Mikieko Sz -77, Niemira-Adamczyk J.-67)
  Gimnazjum w Krzanowicach – 222 pkt (Hasse P, -76, Gajda S. – 74, Nachlik Sz. – 72)
5.Gimnazjum ZSOMS– 196 pkt – (Ochwat M – 67, Kocjan V. – 66, Grygiel I. – 63)
6.Gimnazjum w Rudniku– 188 pkt (Twaróg P. -71, Nowak S. – 59, Bielecki Sz. – 58)

Klasyfikacja indywidualna:
1. Anna Hanslik – Gimnazjum nr1 w Raciborzu – 94 pkt
2. Zofia Lasak – Gimnazjum nr 1 w Bieńkowicach – 92 pkt
3. Martina Hanczuch – Gimnazjum w Bieńkowicach –  81 pkt

Reprezentacja Gimnazjum w Bieńkowicach odebrała Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. W. Szymborskiej z rąk pani dyrektor Kariny Pacułt, a wszyscy laureaci otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz. Konkurs przygotowali nauczyciele Gimnazjum nr 1, panowie Marcin Zgol i Marcin Handziuk.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here